آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۵۳:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
طرح اکرام علوی در ماه مبارک رمضان در مساجد بوشهر اجرا می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر از برگزاری طرح اکرام علوی و مراسمات مختلف فرهنگی در ماه مبارک رمضان در سطح مساجد بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدصادق سعیدی صح امروز در نشست برنامه‌ریزی ویژه ماه مبارک رمضان با بیان این‌که اجرای ویژه‌ برنامه‌های فرهنگی - اجتماعی - مذهبی در ماه مبارک رمضان سبب تاثیرگذاری مثبت در روحیه شهروندان می‌شود، اظهار داشت: با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بوشهر و با همکاری کانون‌های فرهنگی مساجد، هیئت‌های مذهبی و مردم خیر بوشهر، طرح «اکرام علوی» در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود که بر اساس آن خانواده‌های بوشهری می‌توانند افطار خود را با نیازمندان شهر قسمت کنند.

وی با تاکید بر این‌که جزئیات این طرح و نحوه ثبت نام آن در سایت سازمان فرهنگی ارائه شده است افزود: شهروندان بوشهری می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان farhangi.bushehr.ir و یا مساجد و هیئت‌های محل در این طرح معنوی ثبت نام کنند.

وی، یاری ‌رساندن به همنوعان و نیازمندان به‌خصوص در ماه مبارک رمضان را از اهمیت و ارزش معنوی بالایی دانست و خاطر نشان کرد: با اجرای طرح‌ ویژه  اکرام علوی در این ماه فرصت‌هایی را در اختیار نیکوکاران و خیران قرار می دهد تا بتوانند با کمک‌های خود گره‌ای از مشکلات زندگی نیازمندان باز کنند.

سعیدی با اشاره به ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی شهرداری با همکاری هیئت امنای امامزاده محمدباقر(ع) و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: امسال در مقبره امامزاده محمدبن باقر (ع) مراسمات ویژه ماه مبارک رمضان از جمله ختم قرآن کریم، احیای شب‌های قدر با سخنرانی و مداحی، برپایی نماز جماعت و ضیافت افطار  برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بوشهر از حضور قاریان ممتاز و بین‌المللی در مجلس ترتیل قرآن کریم این امامزاده خبر داد و تصریح کرد: مراسمات ماه مبارک رمضان در این مکان مقدس هر شب از ساعت 21:15 آغاز شده و هرشب یک جزء از قرآن کریم با حضور همشهریان بوشهری قرائت می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18454
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم