آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۸:۳۱:۱۶
امروز : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/17 - ۱۹:۲۱:۳۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
امام جمعه بوشهر: فرهنگ دینی و اهل بیت(ع) در ماه مبارک رمضان نهادینه شود

امام جمعه بوشهر با اشاره به نقش روحانیون در تبیین فرهنگ قرآنی و اهل بیت(ع) در ماه مبارک رمضان گفت: مبلغان دینی در ماه مبارک رمضان نسبت به نهادینه کردن فرهنگ دینی و اهل بیت(ع) با محوریت جوانان اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری ظهر امروز درهمایش طلایه‌داران تبلیغ استان بوشهر با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به نقش مهم روحانیون در جامعه به ویژه در ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار داشت:  ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت الهی، بهار قرآن و بهترین فرصت برای خودسازی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهرمهم‌ترین رسالت مبلغان دینی در ماه مبارک رمضان را تبلیغ فرهنگ و سیره اهل‌بیت (ع) در جامعه دانست و افزود: مبلغان دینی در ماه مبارک رمضان با استفاده از این فرصت باید نسبت به نهادینه کردن فرهنگ دینی و اهل بیت(ع) با محوریت جوانان اقدام کنند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر بیان مسائل احکام دینی، اجتماعی، اخلاقی و سیاسی افزود: روحانیون اعزامی به نقاط مختلف استان بوشهر در ماه مبارک رمضان باید از این فرصت در راستای تفسیر قرآن، جلسات قرآنی ، برنامه‌‌های فرهنگی، اجتماعی، معرفتی و بررسی مشکلات اجتماعی اقدام کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه روحانیون مسئولیت هدایت جامعه بر عهده دارند خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی باید در فضای ملی هدایت جامعه، تقویت وحدت و انسجام، نشاط و شادابی جامعه و ارائه تذکرات لازم در حوزه‌های مختلف ارائه شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر مدافع نظام بودن در عرصه ملی و بین‌المللی تصریح کرد: روحانیون علاوه بر اینکه باید مدافع نظام از درون باشند باید در سطح بین‌المللی در مقابله با هجمه‌های دشمنان دفاع کنند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تقویت اتحاد و ولایت‌مداری گفت: به موضوع نهادینه شدن فرهنگ دینی در ماه مبارک رمضان توجه شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر افزود: روحانیون باید در ترویج فرهنگ فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در ماه مبارک رمضان و ارائه مبانی دینی و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) اقدام کنند.

وی، ماه مبارک رمضان را فرصت مهمی برای جبران گناهان و مشکلات گذشته دانست و افزود: روحانیون اعزامی باید در این ماه با فضلیت نسبت به جوانان توجه ویژه کنند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18464
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم