آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۳۴:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
نوای ملکوت از فردا در قالب برنامه ترتیل‌خوانی در بوشهر طنین‌انداز می‌شود

دبیر ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت استان بوشهر گفت: برای هشتمین سال همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان از فردا نوای ملکوت در قالب برنامه ترتیل‌خوانی در استان بوشهر طنین‌انداز می‌شود.

نصرالله غزنوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با تبریک ماه مبارک رمضان به نقش مهم این ماه با عظمت در سعادت و کمال انسان پرداخت و اظهار داشت: باید از ماه بهار قرآن در رشد و سعادت انسان بهره لازم برده شود که بهترین موضوع آن، انس با قرآن و بهر‌جستن از کلام وحی است.

وی با بیان اینکه همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان مراسم ترتیل‌خوانی در استان بوشهر برگزار می‌شود افزود: حسینیه عاشقان ثارالله سپاه استان بوشهر از فردا آماده میزبانی و پذیرایی از روزه‌داران در مراسم ترتیل خوانی است.

دبیر ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت استان بوشهر با اشاره به برگزاری نوای ملکوت در قالب برنامه ترتیل‌خوانی خاطر نشان کرد:برای هشتمین سال همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان از فردا نوای ملکوت در قالب برنامه ترتیل‌خوانی در استان بوشهر طنین‌انداز می‌شود.

غزنوی از همکاری 300 نفر برای برگزاری مراسم ترتیل‌خوانی در بوشهر خبر داد و بیان کرد: آئین ترتیل خوانی نوای ملکوت با مشارکت 20 قاری برجسته استان بوشهر همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار می‌شود.

وی، برگزاری تفسیر قرآن، تلاوت یک جزء قرآن و داوری اساتید قرآنی را از جمله برنامه‌های روزانه ترتیل خوانی در ماه مبارک رمضان دانست و تصریح کرد: مراسم ترتیل‌خوانی نوای ملکوت  در حسینیه عاشقان ثارالله  همه روزه تا پایان ماه مبارک از ساعت16:30 دقیقه تا 19 برگزار می‌شود و زمان آیین‌ترتیل خوانی ساعت 17:30 دقیقه است.

دبیر ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت استان بوشهر از پخش مستقیم مراسم ترتیل خوانی از سیمای مرکز بوشهر خبر داد و بیان کرد: حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر ظرفیت پذیرش بیش از 1500 هزار نفر دارد و برای برپایی مراسم ترتیل‌خوانی نوای ملکوت 300 نفر همکاری می‌کنند.

غزنوی با بیان اینکه  قاریان برجسته استانی مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم را اجراء می‌کنند افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده قاریان روزانه یک جزء قرآن کریم را تلاوت می‌کنند که تا پایان ماه مبارک ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در تمامی مراکز شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود افزود: این مراسم نیز ویژه نوجوانان در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برپا می‌شود.

غزنوی، استان بوشهر را یکی از استان‌ها رده بالا در حوزه برگزاری مراسم ترتیل خوانی دانست و تاکید کرد: برپایی جلسات ترتیل‌خوانی قرآن کریم ضمن ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه هدف، سبب ارتباط هرچه بیشتر مؤمنان با یکدیگر می‌شود.

وی افزود:در روزهای 14 و 15 خرداد، ویژه برنامه‌ای پس از مراسم ترتیل خوانی در حسینیه عاشقان ثارالله در گرامیداشت سالروز ارتحال امام راحل برگزار می‌شود. 

انتهای پیام/

کد خبر 18467
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم