آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۲۱:۴۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
قیمت زولبیا و بامیه در استان بوشهر کاهش یافت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه با آرد ۱۳ هزار ۵۰۰ تومان و با نشاسته ۱۵ هزار تومان تعیین شده است که نسبت به ماه‌های قبل و دیگر مناطق کشور کاهش دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدحسین حسینی محمدی صبح امروز در نشست ستاد نظارت بر قیمت کالا و اجناس در استان بوشهر با بیان اینکه قیمت مرغ در استان بوشهر به تعادل رسیده است اظهار داشت: اکنون در 90 درصد مناطق استان بوشهر قیمت گوشت مرغ هر کیلوگرم 10 هزار و 900 تومان تا 11 هزار 200 عرضه می‌شود و هیچ گونه مشکلی برای تامین آن وجود ندارد.

وی با اشاره به توزیع گوشت قرمز و دیگر مایحتاج عمومی مردم از تعیین قیمت زولبیا و بامیه در استان خبر داد و گفت: زولبیا و بامیه که در ماه مبارک رمضان  در استان بوشهر مصرف بیشتری دارد قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه با آرد 13 هزار 500 تومان و با نشاسته 15 هزار تومان تعیین شده است.

حسینی از کاهش  قیمت زولبیا و بامیه در استان بوشهر نسبت به ماه‌های قبل  و دیگر مناطق کشور خبر داد و بیان کرد: برای کنترل قیمت و مقابله با گرانفروشی قیمت زولبیا و بامیه توسط اتحادیه قنادان درجه‌بندی شده و در اختیار  قنادان  قرار گرفته است که موظف به نصب آن در واحد کسبی هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر به قیمت آش پرداخت و با بیان اینکه روزه‌داران بوشهری به قیمت‌ها هنگام خرید توجه کنند افزود: قیمت هر کیلوگرم آش 9 هزار تومان تعیین شده که نسبت به سال قبل کاهش دارد.

حسینی محمدی با اشاره به مصرف کماچ در ماه مبارک رمضان در استان بوشهر خاطرنشان کرد: یکی از مواد غذایی روزه‌داران بوشهری در ماه مبارک رمضان کماچ است که قیمت هر کیلوگرم کماچ 4 هزار و 500 و قیمت کیک فنجانی 12 هزار تومان تعیین شده است.

وی با تاکید بر ایجاد گشت‌های نظارتی در ایام ماه مبارک رمضان و برخورد قاطع با گران‌فروشان گفت: علاوه بر گشت‌های نظارتی در بازار و مراکز فروش مواد غذایی، سامانه 124 برای رسیدگی به شکایات شبانه روز فعال است و در صورتی که قیمت عرضه شده با قیمت تعیین شده مغایرت دارد با سامانه 124 تماس گرفته شود.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18471
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم