آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۲:۱۱:۳۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
100 هزار تن گندم از مزارع استان بوشهر برداشت شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۹۸ هزار تن محصول مازاد بر نیاز کشاورزان استان بوشهر تحویل مراکز خرید تضمینی گندم در ۷ منطقه شده است.

محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه برداشت گندم در استان بوشهر رو به پایان است اظهار داشت: تاکنون 98 درصد محصول گندم استان بوشهر در 98 هزار هکتار اراضی دیم و آبی استان بوشهر برداشت شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 600 کمباین در برداشت گندم کشاورزان مشارکت دارند افزود: با توجه به وضعیت بارش نعمت الهی و محصول مطلوب گندم امسال پیش بینی برداشت 140 هزار تن گندم در استان بوشهر می‌شود که نسبت به 16 هزار تن سال قبل افزایش بیش از 8 برابری دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت بیش از 100 هزار تن گندم در استان خبر داد و گفت: تاکنون 98 هزار تن محصول مازاد بر نیاز کشاورزان استان بوشهر تحویل مراکز خرید تضمینی گندم در 7 منطقه شده است.

منوچهری از تعیین 7 مرکز برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خبر داد و بیان کرد:انبار چغادک بوشهر، کارخانه‌های آرد خلیج فارس دشتی، الزهراء، گندم‌ریز و سیلوی دشتستان و مراکزی در شمال و جنوب استان برای خرید گندم کشاورزان تعیین شده است.

وی با اشاره به به اینکه مبلغ خریداری گندم به کشاورزان به‌روز است خاطر نشان کرد: در زمان تحویل گندم هم هزینه حمل و هم  مبلغ میزان گندم تحویلی  به کشاورزان پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر  از فعال بودن مراکز خرید تا پایان برداشت محصول گندم خبر داد و افزود: عملیات برداشت گندم تا اوائل خرداد ماه در استان بوشهر ادامه دارد.

منوچهری با اشاره به خرید گندم بذری از کشاورزان افزود: علاوه بر خرید 98 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان بوشهر 7هزار و 500 تن گندم بذری نیز خریداری و در مرکز خرید گندم ذخیره شده است.

وی با اشاره به برداشت دانه روغنی کلزا خاطر نشان کرد: تاکنون 210 تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان استان بوشهر خریداری و تحویل مراکز خرید شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت 82 درصد محصول گندم در اراضی  کشاورزی استان بوشهر گفت:پیش‌بینی  می‌شود کشاورزان 120 هزار تن محصول گندم مازاد بر نیاز خود را تحویل مراکز خرید بدهند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18472
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم