آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۸:۳۱:۱۶
امروز : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/17 - ۱۹:۱۷:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
نوبت‌بندی آب آشامیدنی در استان بوشهر حذف می‌شود

استاندار بوشهر با بیان اینکه بوشهر تنها مرکز استان در کشور دارای نوبت‌بندی توزیع آب آشامیدنی است گفت: با برنامه‌های تدوین و اجرایی شده مشکل نوبت بندی آب در استان به ویژه در شهر بوشهر برطرف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه سند اجتماعی استان تدوین و رونمایی شده است اظهار داشت: مفاد و طرح‌های تدوین شده این سند باید بر اساس برنامه زمان‌‌بندی اجرایی و عملیاتی شود.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های زیربنایی و روبنایی در بافت‌های ناکارآمد شهری استان بوشهر گفت: در این راستا ضمن جلوگیری از تصرف اراضی دولتی، اقدامات و خدمات مهم و موثری انجام شده که فعالیت دستگاه‌های دست اندرکار ستودنی است.

استاندار بوشهر از ساخت و بازسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های ناکارآمد شهرهای بوشهر و برازجان خبر داد و بیان کرد: در فاز نخست یک‌هزار و 545 واحد مسکونی برای نوسازی و ساخت در استان در نظر گرفته که تاکنون برای ساخت 104 واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده است.

گراوند با تاکید بر اطلاع رسانی برای تسریع در اجرای ساخت واحدهای مسکونی در بافت‌های ناکارآمد شهری گفت: 20 درصد اعتبارات اجرای طرح‌های زیربنایی و روبنایی در بافت‌های ناکارآمد شهری تخصیص یافته که در این راستا باید طرح‌ها تسریع یابد.

وی، هم‌افزایی و وحدت‌رویه در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها در محلات بافت‌های ناکارآمد شهری را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: تلاش شود از اجرای طرح‌ها و برنامه‌های موازی در این مناطق پرهیز شود تا زمینه تسریع اجرای طرح‌ها و افزایش رضایت‌مندی مردم فراهم شود.

استاندار بوشهر از رفع نوبت‌بندی آب آشامیدنی در استان خبر داد و خاطر نشان کرد:بوشهر تنها مرکز استان در کشور دارای نوبت بندی توزیع آب آشامیدنی است که با برنامه‌های تدوین و اجرایی شده مشکل نوبت بندی و سهمیه‌بندی آب در استان به ویژه در شهر بوشهر برطرف می‌شود.

گراوند با بیان اینکه 5  شرکت آب و فاضلاب از دیگر استان‌ها در اصلاح شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر مشارکت می‌کند افزود: در این راستا هیچ دستگاه اجرایی و اداری اجاز متوقف کردن فعالیت این شرکت‌ها که در راستای نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای بوشهر، برازجان و جم فعالیت می‌‌کنند، ندارد.

وی با بیان اینکه حفاری‌های انجام شده ترمیم می‌شود تصریح کرد: شرکت‌های آب و فاضلاب از آذربایجان شرقی، اصفهان، شیراز، خراسان و تهران در اصلاح شبکه‌های آبرسانی شهرهای استان بوشهر فعالیت می‌کند که باید در تسریع اجرای این طرح‌ها کمک شوند و هزینه اجرای این طرح‌ها بر عهده استان‌های معین یاد شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه با اجرای این طرح‌ها، گام به گام سهمیه بندی توزیع آب آشامیدنی در استان حذف می‌شود افزود: برای رفع مشکل آب آشامیدنی استان بوشهر در راستای افزایش رضایت‌مندی و آرامش مردم، پیگیری‌های مستمری انجام شده و در حال انجام است.

گراوند به بازسازی بافت‌های فرسوده استان پرداخت و تصریح کرد: برای تحقق این مهم منابع اعتباری و مالی بیشتر گذاشته شود تا بتوان مشکلات جمعیت حاشیه نشینی شهرها برطرف شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18481
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم