آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۲:۰۱:۰۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
54 هکتار زمین دولتی در بافت‌‌های فرسوده استان بوشهر رفع تصرف شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: تاکنون ۵۲۹ گزارش رفع تصرف زمینه دولتی در بافت‌های ناکارآمد شهرهای بوشهر و برازجان ارائه شده که از این میزان ۵۴.۴ هکتار رفع تصرف شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فرزاد رستمی ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی محلات هدف استان بوشهر با بیان اینکه از 38 شهر استان بوشهر 12 شهر دارای محلات ناکارآمد شهری است اظهار داشت: محلات ناکارآمد این شهرها دارای یک‌هزار و 685 هکتار است که 183 هزار نفر جمعیت در آن ساکن است.

وی، با بیان اینکه 30 درصد جمعیت 12 شهر استان بوشهر در محلات ناکارآمد شهری سکونت دارند افزود: این میزان جمعیت در 15 درصد مساحت این شهرها سکونت دارند و بیشترین مناطق حاشیه نشینی در دو شهر بوشهر و برازجان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر جمعیت حاشیه نشینی شهر بوشهر را 66 هزار نفر دانست و تصریح کرد: 11 محله برای دو شهر بوشهر و برازجان در اجرای طرح‌های روبنایی و زیرساختی تعیین شده است.

رستمی، پیشگیری و جلوگیری از رشد بافت‌های ناکارآمد شهری، راه‌اندازی یگان حفاظت اراضی دولتی و پلیس ساختمان را از اهداف مهم دانست و افزود: ساماندهی وضعیت مردم، ارتباطات اجتماعی، اجرای خدمات روبنایی و زیرساختی مورد توجه قرار دارد.

وی،با بیان اینکه طرح‌های نوسازی مسکونی در بافت فرسوده اجرایی می‌شود خاطر نشان کرد: امسال از محل ابلاغ تسهیلات جدید با سود 9 درصد یک‌هزار و 545 واحد مسکونی در بافت‌های ناکارآمد شهری استان بوشهر نوسازی می شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر بیان کرد: تاکنون 20 پروانه معادل 104 واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات نوسازی مسکن به بانک معرفی شدند.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها در بافت‌های ناکارآمد شهری تصریح کرد: در راستای آسفالت معابر محله‌های هدف بافت‌های ناکارآمد و فرسوده استان امسال حواله 2هزار تن قیر رایگان صادر شده است.

رستمی با بیان اینکه سال گذشته یک‌هزار و 390 تن قیر رایگان برای آسفالت معابر محله‌های هدف ناکارآمد در استان توزیع شد افزود:از محل اعتبارات تبصره 18 امسال مجتمع فرهنگی هنری، سرای محله، پایگاه سلامت، چمن مصنوعی، نوسازی مدرسه 12 کلاسه، اصلاح شبکه آب، بهسازی معابر و دفع آبهای سطحی، احیا و بهسازی بافت تاریخی، ساماندهی دیوار حفاظتی در بافت فرسوده بوشهر و برازجان اجرا می‌شود.

وی از انعقاد تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه که در راستای بازآفرینی محله‌های هدف ناکارآمد منعقد شده است  294 میلیارد ریال برای شهرهای بوشهر و برازجان اختصاص یافت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به رفع تصرف زمین در بافت‌های ناکارآمد شهری گفت: تاکنون 529 گزارش رفع تصرف زمینه دولتی در بوشهر و برازجان ارائه شده که از این میزان 54.4 هکتار رفع تصرف شده است.

وی با اشاره به صدور سند ملکی واحدهای مسکونی در بافت‌های ناکارآمد شهری بوشهر و برازجان خاطر نشان کرد: در راستای انتقال اسناد املاکی که در زمین‌های دولتی تا سال 95 ساخت و ساز انجام داده‌اند تاکنون برای 740 واحد مسکونی و 40 واحد کارگاهی سند صادر شده است.

رستمی به اجرای طرح‌ها در این بافت‌ها پرداخت و تصریح کرد: پروژه‌های دیوار حفاظتی رود دره حسین آباد برازجان، سرای محله گرمسیر، چمن مصنوعی حسین آباد برازجان، سالن ورزشی چند منظوره تنگک 2، راه اندازی نهاد توسعه محله، پارک محله ای و چمن مصنوعی خورموج و اهرم با 41میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به اجرای پروژه زیرساختی و روبنایی در بافت‌های ناکارآمد شهری استان بوشهر گفت: برای اجرای این پروژه‌ها 79 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18484
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم