آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۱۸:۰۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
8 پایگاه فرهنگی اجتماعی در بافت‌های ناکارآمد استان بوشهر راه‌اندازی شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهربا اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه سازمان تبلیغات اسلامی با وزارت کشور در کاهش آسیب‌های اجتماعی مناطق حاشیه نشینی شهرها گفت: در این راستا ۸ پایگاه فرهنگی اجتماعی در بافت‌های ناکارآمد استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ظهر امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه میان وزارت کشور و سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای گسترش طرح تحول اجتماعی در پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی سکونت‌گاه‌های غیررسمی منعقد شده است.

وی با بیان اینکه 8 پایگاه‌ فرهنگی و اجتماعی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی استان بوشهر فعال شده است افزود: هدف از ایجاد این پایگاه‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی با بهره‌گیری از وجود روحانیون و قداست فضای دینی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در 8 منطقه یاد شده برنامه معرفتی و تلاش برای رفع محرومیت اجراء می‌شود تصریح کرد: کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی مانند تسهیل در امر ازدواج، ارتباط با جوانان، دانش آموزان مدارس و اجرای متنوع فرهنگی در مناطق حاشیه نشینی شهرها از جمله برنامه‌های پایگاه‌ فرهنگی و اجتماعی تبلیغات اسلامی است.

حجت‌الاسلام سروستانی تقویت برنامه‌های خدماتی و زیرساختی را از دیگر اهداف راه‌اندازی پایگاه‌ فرهنگی و اجتماعی تبلیغات اسلامی دانست و بیان کرد: پایگاه‌ فرهنگی و اجتماعی پل ارتباطی بین دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در مناطق حاشیه نشینی شهرها است.

وی، حساسیت پایگاه‌های فرهنگی مذهبی مانند هیئت‌ها و تشکل‌های دینی را در مقابله با آسیب‌های اجتماعی مهم ارزیابی و اظهار کرد: هر هیئت و مسجد می‌تواند یک پایگاه برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر فرصت  ماه مبارک رمضان در کاهش آسیب‌های اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: باید از ماه بهار قرآن در راستای حل مشکلات و  رفع ناهنجارهای جامعه بیشترین بهره را برد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18485
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم