آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۲۴:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
بوشهر| اعتبارات طرح‌های اشتغال‌زایی بندر دیلم ابلاغ شد

فرماندار دیلم با اشاره به ابلاغ اعتبارات اشتغال‌زایی در این شهرستان گفت: بانک‌های عامل در اسرع وقت تمامی وام‌های اشتغال‌زایی بندر دیلم که ابلاغ شده را به متقاضیان پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دیلم، عبدالامیر قاسمی ظهر امروز در نشست کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان دیلم با تاکید بر توجه بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی اظهار داشت: گزارش‌های ارائه شده توسط بانک‌های عامل و دستگاه‌های حمایتی در جذب اعتبارات و تسهیل در روند پرونده‌های خود اشتغالی قابل قبول نیست .

وی با تاکید بر تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای رونق تولید افزود:  مقام معظم رهبری دربیانیه گام دوم انقلاب و نام گذاری سال به عنوان رونق اقتصادی براستفاده از ظرفیت جوانان ، توسعه و ایجاد اشتغال تاکید زیادی دارند.

قاسمی بیان کرد : بانک‌های عامل و دستگاه‌های حمایتی در ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی مبنا را بر تعامل گذاشته و سرمایه گذاران و جوانان را تشویق و ترغیب به استفاده از این تسهیلات کنند.

رئیس کارگروه اشتغال شهرستان دیلم تاکید کرد:دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه حمایت از ایده و خلاقیت در ارائه طرح به افراد جویای کار کمک و این تسهیلات را به این سمت هدایت کنند.

قاسمی افزود: دستگاه‌های اداری و بانک‌ها حق ندارند قبل از بررسی کامل و تکمیل پرونده  اشتغال‌زایی آن‌را درمسیرها سرگردان کنند.

وی با اشاره به ابلاغ اعتبارات اشتغال‌زایی در این شهرستان بیان کرد: بانک‌های عامل در اسرع وقت تمامی وام‌های اشتغال‌زایی که ابلاغ  شده را به مردم واگذار کنند .

فرماندار دیلم خاطر نشان کرد : دستگاه‌های متولی و اجرایی وظیفه شناسایی ظرفیت‌های اشتغال‌زایی ورونق دوباره به کارگاه‌ها ،اصناف و دیگر مشاغل را دارند و این مهم درارزشیابی آنها نیز لحاظ خواهد شد .

وی با تاکید بر بازگشت واحدها و کارگاه‌های تولیدی راکد به چرخه فعالیت گفت : امسال با تلاش جمعی و حمایت دولت و بخش خصوصی تمامی کارگاه‌هایی را که به هر سببی  متوقف هستند باید شناسایی و به چرخه بازگردانده شود .

قاسمی  تاکید کرد: در تسهیلات اشتغال‌زایی پس از وصول هر مرحله از این تسهیلات باید بازدید و راستی آزمایی صورت گیرد تا تسهیلات درجای خود مصرف ودر بازار و کاهش نرخ بیماری تاثیر داشته باشد .

انتهای پیام/ن

کد خبر 18498
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم