آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۴۷:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
بوشهری‌ها 18 میلیارد ریال به سیل‌‌زدگان خوزستانی کمک کردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه ۳۰ تیم امدادی این جمعیت در خوزستان فعالیت می‌کند گفت: مردم نوع دوست استان بوشهر ۱۸ میلیارد ریال کمک نقدی و کالایی به هلال احمر استان بوشهر برای ارسال به سیب‌زدگان خوزستانی تحویل دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، غلامرضا حاجیانی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بوشهری با تبریک ماه مبارک رمضان و با بیان اینکه هلال احمر در ابعاد گوناگون دارای رسالت‌هایی است اظهار داشت: انسانیت، بی‌غرضی، بی‌طرفی،استقلال،خدمت داوطلبانه، بشردوستی، وحدت، جهانی بودن از اصول هفتگانه نهضت صلیب سرخ و هلال احمر است که مورد توجه قرار دارد.

وی، با بیان اینکه هلال احمر اهدافی در راستای تسکین آلام آسیب دیدگان از حوادث دنبال می‌کند خاطر نشان کرد: تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان‌ها، حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها، کوشش  برای برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملت‌ها و مذاهب از اصول و اهداف جمعیت هلال احمر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر، ایران را جز 10 کشور حادثه خیز جهان دانست و افزود: ایران در آسیا مقام چهارم و در دنیا مقام 8 تا 10 در عرصه حادثه خیزی قرار دارد.

حاجیانی، زلزله، طوفان، سیل، خشکسالی را از جمله حوادث استان بوشهر دانست و  تصریح کرد: در جریان ایام نوروز امسال که شاهد بارش باران در استان بوشهر بودیم، امدادگران ضمن کمک رسانی به آسیب دیدگان در اسکان اضطراری اقدامات مهمی انجام دادند که خوشبختانه به کسی آسیب وارد نشد.

وی، به نقش امدادگران هلال احمر استان بوشهر به یاری رساندن به حادثه دیدگان از سیل در استان‌های مختلف کشور افزود: در جریان سیل در مناطق شمالی کشور، لرستان، پل‌دختر و خوزستان مردم دچار مشکلاتی شدند که امدادگران به یاری آنان شتافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر، از اعزام تیم‌های امدادی به استان لرستان خبر داد و بیان کرد: در پی جاری شدن سیل در استان لرستان گروه‌های عملیاتی  نجات‌گر سیلاب به همراه تجهیزات لازم از هلال احمر استان بوشهر به لرستان اعزام شدند.

حاجیانی به سیل استان خوزستان پرداخت و گفت: در این بحران، 30 تیم تخصصی امدادی به همراه قایق‌های نجات، تیم درمان 30 نفره برای کمک رسانی به سیل‌زدگان عازم شهرستان سیل زده باوی خوزستان شدند.

وی با بیان اینکه کمک رسانی به سیل‌زدگان استان خوزستان ادامه دارد خاطر نشان کرد:مردم نوع دوست استان بوشهر 18 میلیارد ریال کمک نقدی و کالایی به هلال احمر استان بوشهر برای ارسال به سیب‌زدگان خوزستانی تحویل دادند.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 18503
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم