آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۱۹:۴۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
2035 میلیارد تومان اعتبار برای 60 پروژه عمرانی استان بوشهر تخصیص یافت

استاندار بوشهر با اشاره به تصویب اعتبارات عمرانی در سفر استانی رئیس جمهور گفت: برای اجرای ۶۰ پروژه عمرانی ۲ هزار و ۳۵ میلیارد تومان تخصیص یافته که ۵۰ درصد آن امسال پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری استان بوشهر با تبریک ماه مبارک رمضان تامین مایحتاج عمومی مردم را یک ضرورت دانست و با تاکید بر اتحاد و همدلی اظهار داشت: این وحدت و همدلی بزرگ‌ترین سرمایه برای مقابله با آرایش جنگی دشمنان نظام است که در این  راستا در جمعه هفته گذشته، ملت بزرگ ایران  با اتحاد و همدلی در راهپیمایی باشکوهی از تصمیم شورای امنیت ملی در موضوع برجام  حمایت کردند.

وی، با بیان اینکه  تنها کشوری که در جغرافیای منطقه اقدام به مقابله با دشمن می‌کند ایران است تصریح کرد:امروز بیش از هر زمانی نیاز به اتحاد و همدلی در جامعه  است که حوزه رسانه‌ و تربیون‌داران باید قدر این اتحاد بدانند.

استاندار بوشهر با  بیان اینکه دشمن با جنگ روانی اهداف و توطئه خود را تشدید کرده است افزود: امروز باید مراقب باشیم تا جنگ روانی دشمن تاثیری بر ما نگذارد و در این راستا کسانیکه در فضای مجازی تلاش می کنند مراقب باشند که به این اتحاد مردم لطمه‌ای وارد نشود.

گراوند، با اشاره به اینکه استان بوشهر در یک امنیت مطلوبی برخوردار است افزود: بوشهر استانی سرشار از اتحاد و همدلی است و باید از این فضا دفاع کنیم و شاهد توسعه و تقویت همدلی و انسجام باشیم.

وی با تاکید بر حمایت ویژه از واحدهای تولیدی و صنعتی در راستای رونق تولید تصریح کرد: بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی باید در کنار بخش خصوص قرار گیرند تا از ظرفیت واحدهای تولیدی حمایت و زمینه استمرار فعالیت انها ایجاد شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه هیچ دستگاهی مجاز نیست که خریدهای خود را از خارج از استان تهیه کند گفت: وقتی که  کالایی در استان  بوشهر تولید می‌شود هیچ دستگاهی نباید از خارج استان کالای مشابه را تامین کند.

گراوند با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی در حل مشکلات آب آشامیدنی استان بیان کرد: در راستای حل مشکلات شبکه فرسوده شهرهای استان بوشهر، 5 شرکت آب و فاضلاب دیگر استان‌ها  در امر نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای بوشهر، برازجان و جم فعالیت می‌کنند که افزون بر 50 میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود.

وی از افزایش ظرفیت آب شیرین‌کن 10 هزار مترمکعبی بوشهر خبر داد و افزود: آب شیرین‌کن بوشهر که 10 هزار مترمکعب ظرفیت دارد تاکنون 4هزار و 500 متر مکعب بر حجم آن افزوده شده که تا پایان سال این میزان به بیش از 22 هزار متر مکعب می‌رسد.

استاندار بوشهر،  با تاکید بر صرفه‌جویی آب در دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: همه دستگاه‌های اداری و اجرایی استان در زمینه صرفه‌جویی آب از دستگاه‌های کاهنده مصرف آب  استفاده کنند.

گراوند از اجرای طرح مقابله با آفت ملخ صحرایی در استان خبر داد و خاطر نشان کرد:  آفت ملخ صحرایی یکی از مشکلات مهم در استان است که باید همه مدیران و دستگاه‌ها در این مسیر با جهاد کشاورزی استان بوشهر همکاری کنند.

وی به اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر پرداخت و افزود: در این راستا برای اجرای 60 پروژه عمرانی 2 هزار و 35 میلیارد تومان تخصیص یافته که 50 درصد آن امسال  و مابقی سال آینده پرداخت می‌شود.

استاندار بوشهر در حاشیه جلسه شورای اداری استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره انحلال شورای‌های اسلامی شهرهای برازجان و آبپخش افزود: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در هیئت حل اختلاف شوراهای اسلامی استان بوشهر، به سبب مصوب نشدن بودجه شهرداری‌ها در موعد مقرر، شورای‌های اسلامی شهرهای برازجان و آبپخش در دشتستان منحل اعلام شد.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18517
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم