آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۲:۰۶:۲۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
18 میلیارد ریال اعتبار عمرانی به حساب شهرداری‌های جنوب استان بوشهر واریز شد

نماینده مردم جم، عسلویه، دیر و کنگان در مجلس با بیان اینکه ۶ میلیارد ریال به شهرداری‌های جنوب استان بوشهر پرداخت می‌شود، گفت: امسال در مجموع ۱۸ میلیارد ریال به حساب شهرداری‌های جنوب استان بوشهر بودجه واریز شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کنگان، سکینه الماسی ظهر امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان کنگان با تاکید بر تحقق مطالبات مردم اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های شهری از مطالبات مهم مردم است که در این راستا شهرداری‌ها نقش مهم و ویژه‌ای دارند.

وی با تاکید بر توجه به مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و واحدهای صنعتی شهرها و روستاها تصریح کرد: بخشی از اعتبارات زیرساختی در راستای تحقق مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و واحدهای صنعتی تامین می‌شود که در این  زمینه اقدامات مهمی انجام شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 6 میلیارد ریال به شهرداری‌های جنوب استان بوشهر واریز می‌شود افزود: امسال  برای دومین بار در مجموع 18 میلیارد ریال به حساب شهرداری‌های جنوب استان بوشهر بودجه واریز شده است.

الماسی با اشاره به اینکه این تخصیص اعتبار براساس قانونی است که مجلس در بودجه سال 1398 تصویب کرد گفت:  28 فرودین ماه مبلغی افزون بر 12 میلیارد ریال به  حساب شهرداری‌ها واریز شد و هم اکنون نیز مبلغی افزون بر شش میلیارد ریال به شهرداری‌های جنوب استان بوشهر تعلق می‌گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ضمن تاکید بر افزایش درآمد شهرداری‌ها برای توسعه پایدار شهری بیان کرد: این مبالغ سال گذشته در ردیف بودجه شهرداری‌ها قرار نداشت اما در بودجه سال 1398  مجلس برای حمایت از شهرداری‌ها اعتباراتی از محل مالیات بر ارزش افزوده برای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تصویب کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزوده شدن سه شهرداری جدید به جنوب استان بوشهر، تاکید کرد: این مبالغ به تمام شهرداری‌ها حوزه جنوب استان اختصاص یافته است و تلاش می‌شود با ادامه همین روند امسال وضعیت شهرداری‌ها را بهبود بخشیم.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18521
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم