آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۲۲:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
تالاب حله استان بوشهر، پذیرای پرندگان مهاجر است

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان بوشهر گفت: با خارج شدن تالاب حله از خشکسالی و بی‌آبی، اکنون این تالاب بین‌المللی پذیرای پرندگان مهاجر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، خسرو درویشی صبح امروز در آیین پرنده نگری به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر در حاشیه تالاب حله  به اهمیت پرندگان مهاجر در تنوع زیستی و زیستگاه‌ها پرداخت و اظهار داشت: منطقه حفاظت شده حله در استان بوشهر میزبان بسیار خوبی برای پرندگان مهاجر بوده و به طور خاص در امسال به سبب آبگیری مناسبی که تالاب حله داشته، این تالاب به خوبی می‌تواند پذیرای پرندگان مهاجر باشد.

وی از مهاجر پرندگان به استان بوشهر خبر داد و گفت: پرندگان مهاجر زمستان گذران در تالاب حله سکنی می‌گزینند و پس از آن در فصول گرم سال به مناطق سردسیر شمالی مهاجرت می‌کنند.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان بوشهر با اشاره به زیست گونه‌های متعدد و متنوع در این تالاب افزود: وسعت تالاب 20 هزار هکتار بوده که با توجه به کاهش چشمگیر بارندگی در سال‌های  خشکسالی عمق و حجم وسعت تالاب دارای تغییرات شدید یافت.

درویشی با بیان اینکه بارندگی‌های زمستان گذشته  و فروردین امسال جان تازه‌ای به تالاب حله استان بوشهر داد و تصریح کرد: احیا تالاب حله در نتیجه فعالیت‌های حفاظتی بوده که با بارندگی‌های زمستان و فروردین به آبگیری و احیا کامل رسید.

وی افزود: با خارج شدن تالاب حله از خشکسالی و بی‌آبی، اکنون این تالاب بین‌المللی پذیرای پرندگان مهاجر است.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان بوشهر با بیان اینکه منطقه حفاظت شده حله پناهگاه مناسب و امن برای پرندگان مهاجر و زمستان گذران مانند مرغابی، غاز وپرستوی دریایی است خاطر نشان کرد: با احیای دوباره تالاب حله، تعداد زیادی از عکاسان، پرنده نگرها، گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت راهی منطقه شده‌اند تا جلوه‌های طبیعت را از نزدیک ببینند.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18553
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم