آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۲:۰۷:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۲:۳۶:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
شیوع بیماری فشارخون در 10 سال گذشته 3 برابر شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه نیمی از افراد مبتلا به فشارخون بالا از بیماری خود بی‌اطلاع هستند گفت: شیوع بیماری فشارخون در ۱۰ سال گذشته سه برابر شده و روند افزایش بسیار بالایی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سعید کشمیری ظهر امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر با بیان اینکه بسیج ملی کنترل فشارخون همزمان در سراسر کشور آغاز شده است اظهار داشت:در این راستا می‌خواهیم افرادی که دارای فشارخون بالا هستند را شناسایی کرده، به سمت درمانگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت هدایت کنیم تا در آنجا معاینه شده و اقدامات درمانی برای آنان آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه نیمی از افراد مبتلا به فشارخون بالا از بیماری خود بی‌اطلاع هستند تصریح کرد: مهمترین نکته‌ای که باید بر روی آن تاکید کرد سلامت، تغذیه، سبک زندگی سالم، افزایش نشاط، تحرک و ورزش کافی و مراجعه به پزشک جهت اطلاع از فشارخون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهربا اشاره به اینکه می‌توان با کسب آگاهی از ابتلا به بیماری فشارخون پیشگیری کرد افزود: تمام مراکز خدمات جامع سلامت در استان خدمات مربوط به فشارخون را ارائه می‌دهند، همچنین علاوه بر آن تعداد 64 مرکز سیار نیز در سراسر استان راه‌اندازی می‌شودکه از عید سعید فطر تا 15 تیرماه در استان انجام‌شده و هم‌اکنون در مرحله اطلاع‌رسانی و هماهنگی هستیم.

وی بیان کرد: انتظار داریم 250 هزار نفر که از فشارخون خود بی‌اطلاع هستند در این بازه زمانی برای سنجش فشارخون خود مراجعه کنند، همچنین افرادی که از فشارخون بالای خود اطلاع دارند نیز  برای درمان به پزشک مراجعه کنند.

کشمیری اظهار داشت: شیوع بیماری فشارخون در 10 سال گذشته سه برابر شده، روند افزایش بسیار بالایی دارد و علت آن‌که وزارت بهداشت بسیار بر بیماری فشارخون تاکید دارد این است که این بیماری قابل پیشگیری است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18627
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم