آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۳۶:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر 10 هزار تن افزایش می‌یابد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر با بیان اینکه تاکنون به ظرفیت ۱۱ هزار تن پروژه پرورش ماهی در استان به بهره‌برداری رسیده است گفت: امسال با اجرای پروژه‌های پرورش ماهی در قفس در دریا، تولید ماهی ۱۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدتقی منوچهری ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های کشاورزی استان بوشهر، تولید محصولات کشاورزی این استان را 1.4 میلیون تن دانست و اظهار داشت: تولید گندم امسال بیش از 800 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و از 16 هزار تن سال قبل به 138 هزار تن رسیده است.

وی، از افزایش محصولات گلخانه‌ای  خبر داد و بیان کرد: طرح توسعه گلخانه‌ای در استان بوشهر در دستور کار قرار دارد و سال گذشته به مساحت 103 هکتار طرح گلخانه‌ای افتتاح شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، توسعه اراضی گلخانه‌ای، آبیاری نوین و تحت فشار، پرورش ماهی در قفس، پرورش میگو، گیاهان دارویی و طرح تحول آبیاری نوین در نخلستان‌ها را از اولویت‌های استان در بخش کشاورزی دانست.

منوچهری با بیان اینکه امسال 300 هکتار طرح گلخانه‌ای در استان اجراء می‌شود تصریح کرد: اراضی آبیاری  نخلستانی استان بوشهر افزون بر 33 هزار هکتار است که 40 درصد آنها تاکنون زیرپوشش آبیاری نوین قرار گرفته است.

وی، سهمیه ابلاغی برای اجرای سامانه نوین آبیاری را 3 هزار و 540 هکتار دانست و افزود: امسال شش‌هزار هتکار اراضی کشاورزی استان بوشهر زیرپوشش سامانه نوین آبیاری قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر پرورش ماهی در قفس در دریا را از دیگر پروژه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: در دو سال گذشته طرح پروژه پرورش ماهی در قفس به ظرفیت 40 هزار تن در سال اجراء شد که تاکنون به ظرفیت  11 هزار تن آن وارد مدار تولید شده است.

منوچهری با بیان اینکه سال گذشته 4 هزار تن ماهی پرورشی تولید شد افزود: 2800 تن ماهی پرورشی، در دریا و 1200 تن در استخرهای ساحلی تولید و وارد بازار فروش شد.

وی، با بیان اینکه امسال به ظرفیت 10 هزار تن پروژه پرورش ماهی در قفس در دریا اجراء می‌شود خاطر نشان کرد: برای اجرای این پروژه به 114 میلیارد تومان تسهیلات بانکی نیاز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهربا اشاره به فعالیت 10 سایت پرورش میگو در استان بیان کرد: سال گذشته در سطح 4 هزار و 850 هکتار اراضی ساحلی زیرپوشش میگو پرورشی قرار گرفت و 23 هزار تن میگو تولید و صادر شد.

منوچهری، از تولید 50 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر خبر داد و گفت: اکنون سه سایت به مساحت 3500 هکتار و 2 سایت 800 هکتاری برای اجرای پرورش میگو در حال اجراء است.

وی، پیش بینی تولید میگوی پرورشی در سال جاری را مورد اشاره قرار داد و افزود: امسال 5500 هکتار اراضی ساحلی به کشت و پرورش میگو اختصاص یافته که پیش بینی تولید 27 هزار تن میگو می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18739
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم