آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۰۴:۱۹:۳۰
امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/21 - ۰۴:۳۸:۴۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
27 هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر تولید می‌شود

مدیرکل شیلات ‌بوشهر از ذخیره سازی بچه میگو در ۳۰۰ مزرعه پرورشی استان ‌خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود پس از پایان دوره پرورش، ۲۷ هزار تن میگو از استخرهای پرورشی برداشت شود.

عباسعلی زنده بودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه سال گذشته 23 هزار تن میگوی پرورشی در استخرهای ساحلی استان بوشهر برداشت شد اظهار داشت: این میزان میگو در استخرهای پرورشی در سواحل استان بوشهر در 10 سایت پرورشی تولید شد.

وی، با بیان اینکه سال قبل افزون بر 1.5 میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی ذخیره سازی شد افزود: ذخیره سازی بچه میگو از اوائل اردیبهشت آغاز می‌شود و تا تیرماه ادامه دارد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به سطح اراضی پرورش میگو بیان کرد: سطح اراضی پرورشی سال قبل 4هزار و 850 هکتار بود که  امسال سطح اراضی پرورش میگو استان بوشهر به 5 هزار و 500 هکتار افزایش یافته است.

زنده‌بودی از آغاز عملیات ذخیره یازی بچه میگو در استخرهای پرورشی ساحلی استان خبر داد و خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 200 میلیون قطعه بچه میگو در 45 مزرعه پرورشی ذخیره‌سازی شده است.

وی با بیان اینکه تعداد مزارع پرورش میگو به 300 واحد افزایش می‌یابد گفت: میزان ذخیره‌سازی بچه میگو در استخرهای پرورش میگو به دو میلیارد قطعه بچه میگو افزایش می‌یابد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از افزایش تولید میگوی پرورشی در استان خبر دادو افزود:  پیش بینی می‌شود پس از پایان دوره پرورش، 27 هزار تن میگو از استخرهای پرورشی برداشت شود که نسبت به 23 هزار تن سال قبل از رشد 40 درصدی برخوردار شود.

زنده‌بودی با بیان اینکه 50 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود افزود: با این روند صعودی پیش‌بینی می‌شود تا سال 1400 میزان تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر به بیش از 40 هزار تن افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌ها در سواحل جنوبی کشور به‌ویژه استان بوشهر پرورش میگو است خاطر نشان کرد: این استان در زمینه سطح زیرکشت و تولید میگوی پرورشی، رتبه نخست را بین پنج استان تولید کننده این محصول دارد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18741
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم