آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۲:۰۷:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۲:۵۱:۵۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
استان بوشهر شناسنامه ضد استعماری در جنوب ایران است

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر شناسنامه ضد استعماری در جنوب ایران است گفت: این استان پایتخت استعمار ستیزی ایران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری امشب در هفدهمین یادواره شهدای روستای درازی و شهدای گمنام دشتی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام، جایگاه و منزلت شهدا را نزد ایزد منان بسیار والا دانست و اظهار داشت:  روستای درازی نماد مقاومت و شجاعت و اقتدار استان بوشهر است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه عظمت و اقتدار این استان به واسطه مردمان شجاع و دلیر است افزود: عظمت استان بوشهر به سبب نفت، گاز و منابع سرزمینی نیست بلکه افتخار و اقتدار استان بوشهر به واسطه مردمان ولایت‌مدار، شجاع، استعمار و استکبار ستیز است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه انگلیس چهار بار به بوشهر حمله کرد و شکست خورد خاطر نشان کرد: رئیسعلی دلواری سردار مبارزه با استعمار با فتوای علمای منطقه همچون آیت‌الله بلادی و مجتهد برازجانی و دیگر علما در مقابل استعمار انگلیس ایستادند و آنان را شکست دادند.

آیت‌الله صفایی بوشهری روستای درازی دشتی را نماد فرهنگ، ولایت‌مداری، جهاد و شهادت دانست و تصریح کرد: شهدا با اقتدار در برابر استکبار شجاعانه ایستادند و اقتدار خود را نشان دادند این مهم یک واقعیت نه صرف یک تعریف و تمجید است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر حماسه شهدا را جاوید و ماندگار در تاریخ این سرزمین خواند و گفت: استان بوشهر شناسنامه ضد استعماری در جنوب و پایتخت استعمارستیزی ایران است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر به خود می‌بالد که چنین فرزندانی شجاع و ولایت‌مدار دارد افزود: استان بوشهر به تاریخ گهربار، مردم شجاع ودلیر افتخار می‌کند و سرمایه اساسی و اصلی استان بوشهر، تاریخ، فرهنگ، ولایت‌مداری، دلیری و شجاعت  مردمان این استان است.

در این آیین که در حسینیه ثارالله روستای درازی برگزار شد، ضمن روایتگری، در وصف شهدای والامقام و اهل بیت(ع) با حضور خانواده‌های معظم شهدا، یادگاران هشت سال دفاع مقدس و جانبازان مداحی شد.

در مراسم از خانواده 11 شهید روستای درازی تجلیل شد.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 18742
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم