آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۶:۰۷:۰۱
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۶:۰۷:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
1000میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به بنگاههای تولیدی استان بوشهرپرداخت شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهرگفت: بیش از یک‌هزار و ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به ۵۰ واحداز بنگاه‌های اقتصادی استان بوشهر پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید حسین حسینی محمدی پیش ازظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر از فعال شدن سامانه بهین‌یاب در استان خبر داد و اظهار داشت: به‌منظورحمایت از واحدهای تولیدی تاکنون 70 بنگاه اقتصادی از طریق سامانه بهین یاب برای  استفاده از تسهیلات لازم ثبت نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از این  تعداد بنگاه‌های اقتصادی 67 واحد آن در جلسات کمیته رونق تولید مورد بررسی قرار گرفته خاطر نشان کرد: بیش از یک‌هزار و 60 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به 50 واحداز بنگاه‌های اقتصادی استان بوشهر پرداخت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تامین تسهیلات برای نوسازی و بهسازی واحدهای صنعتی استان خبر داد و بیان کرد:  از ابتدای امسال تاکنون تعداد 26 مورد متقاضی برای استفاده از تسهیلات بازسازی و نوسازی پذیرش شده که  121 میلیارد ریال از طریق بانک‌های عامل استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد 14 مورد در بخش صنعت و معدن و 12 مورد در بخش جهاد کشاورزی بوده است.

حسینی محمدی با اشاره به دیگرحمایت‌های مالی به بنگاههای تولیدی عنوان کرد: از ابتدای شروع طرح تسهیلات تولید و اشتغال تبصره 18 در استان بوشهر در حال حاضرتعداد 36 واحد تولیدی در سامانه بهین یاب اقدام به ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 22 واحد تولیدی  به مبلغ 2 هزار و 176 میلیارد ریال در کمیته فنی کارگروه تسهیل بررسی و تعیین تکلیف شده و به بانکهای برای پرداخت ارجاع شده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه تسهیلات برنامه تولید و اشتغال موضوع تبصره 18 به‌منظور توسعه واحدهای صنعتی و معدنی و صنوف تولیدی و تکمیل طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد است تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت بهین‌یاب و ثبت درخواست خود ، برای ثبت نام و درخواست تسهیلات مذکور اقدام کنند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18745
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم