آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۱:۲۲:۴۲
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۰۸:۲۲:۱۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
360 پایگاه دریافت زکات فطریه در استان بوشهر مستقر شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر از استقرار ۳۶۰ پایگاه جذب زکات فطریه در سراسر استان خبر داد و گفت: کمیته امداد به‌ عنوان دبیرخانه شورای زکات، در سریع‌ترین زمان زکات جمع‌آوری شده میان نیازمندان توزیع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد لطفی، ظهر امروز در نشست استقرار پایگاه‌های جمع آوری زکات فطریه با اشاره به نزدیک شدن عید سعید فطر اظهار داشت: یکی از برنامه‌های محوری کمیته امداد در ماه مبارک رمضان بهره‌گیری از ظرفیت زکات فطریه برای کمک به معشت نیازمندان می‌باشد.

وی با بیان اینکه مردم  متدین و روزه‌دار  استان بوشهر نسبت به ادای فرائض دینی و مذهبی توجه خاصی دارند خاطر نشان کرد: پرداخت زکات یکی از برنامه‌های مهم مردم متدین استان بوشهر است که این مهم در عید سعید فطر به اوج خود می‌رسد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اهمیت پرداخت زکات به نیازمندان جامعه گفت: بسیاری از مشکلات خانوارهای محروم از طریق پرداخت زکات حل می‌شود و بنابراین انتظار داریم تا مردم نوع دوست هم استانی نسبت به پرداخت زکات فطریه به نیازمندان تلاش کنند.

دبیر شورای زکات استان بوشهر با بیان اینکه به شکرانه یک ماه بندگی و عبودیت خالصانه، مردم استان بوشهر در نماز عید سعید فطر شرکت می‌کنند از استقرار پایگاه‌های جمع‌‌آوری زکات مردم روزه‌دار خبرداد و تصریح کرد: برای جمع آوری زکات فطره مردم روزه‌دار استان بوشهر در روز عید سعید فطر  360 پایگاه در سطح استان بوشهر  مستقر شده است.

لطفی با بیان اینکه پایگاه‌های جمع‌‌آوری زکات فطره در شهرهای 38گانه و سایر روستاهای استان بوشهر مستقر است افزود: مردم هم استانی می‌توانند برای پرداخت فطریه خود به پایگاه‌های جمع آوری فطریه در مساجد،حسینیه‌ها، مراکز نیکوکاری و دفاتر امداد مراجعه کنند و فطریه خود را تنها در صندوق‌هایی که با آرم شورای زکات پرداخت کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر اظهار امیدواری کرد: بیش از 60 درصد از زکات فطریه مردم استان جذب و در همان روز بین خانواده‌های نیازمند که از قبل بانک اطلاعات و نیازسنجی‌های لازم صورت گرفته توزیع شود.

لطفی با بیان اینکه در سال گذشته  29 میلیارد ریال زکات فطریه توسط دبیرخانه شورای زکات ثبت و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد تصریح کرد: همه این زکات دریافتی بلافاصله به دبیر خانه شورای زکات استان گزارش داده شده است و بلافاصله بین خانواده‌های نیازمند که از قبل نیازسنجی شده بود توزیع شد.

دبیرشورای زکات استان با بیان اینکه تعداد 30 هزار پاکت فطریه در سطح استان توزیع شده است، خاطرنشان کرد: آن دسته از هم استانی‌هایی که به هر دلیل نمی‌توانند در پایگاه‌های کمیته امداد حضور بهم رسانند می‌توانند از طریق شماره گیری کد دستوری *8877*077# روی تلفن همراه خود نسبت به پرداخت زکات فطریه خود برای کمک به نیازمندان اقدام کنند.

 زمان جمع آوری زکات فطریه از ساعت شش صبح روز عید تا ساعت 21 و فردای آن روز از ساعت شش صبح تا ساعت 15 است.

انتهای یپام/ ت

کد خبر 18749
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم