آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۴۷:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
مراسم سوگواری سالروز ارتحال امام راحل در تمامی نقاط استان بوشهر برگزار شد

در سی‌امین سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) مراسم سوگواری و عزاداری با حضور مردم ولایت‌مدار و روزه‌دار استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، همزمان با 14 خرداد سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) مراسم ویژه سوگواری و عزاداری در شهرها و روستاهای استان بوشهر با حضور مردم ولایت‌مدار و روزه‌دار با شکوه خاصی برگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر در  گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) اظهار داشت: مراسم سوگواری ارتحال امام راحل در همه شهرهای استان بوشهر برگزار شده است.

نصرالله شفیعی با اشاره به ویژگی‌های امام راحل افزود: امام خمینی(ره) در همه ابعاد، حکومتی، علمی، پژوهشی و انقلابی دارای شخصیتی بی نظیر بودند.

وی به اخلاق سیاسی امام(ره) را پرداخت و با بیان اینکه امام راحل یک سیاستمدار برجسته تیزهوش بادرایت و آینده‌نگر بودند خاطر نشان‌کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با شخصیت ایمانی، اعتقادی و دینی که داشتند جهان را تحت تاثیر خود قرار دادند که تا همیشه تاریخ راه امام(ره) ادامه دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه اصل و فلسلفه امام راحل در مسیر مبارزه تکیه بر خودباوری بود تصریح کرد: تمام فلسفه مبارزه امام خمینی(ره) امید بود در زمانی که رژیم شاه در بهترین شرایط نظامی قرار داشت و آمریکا تمام سرمایه گذاری خود را برای حفظ رژیم کرده بود امام راحل امید به پیروزی داشت.

شفیعی با بیان اینکه امام خمینی(ره) توجه ویژه‌ای به جوانان داشتند افزود: یکی از نقاط قوت امام راحل در مبارزه و بعد از پیروزی توجه به جوانان بود متقابلا جوانان هم علاقه وافری به امام(ره) داشتند.

وی بیان کرد: یک پیوندی بین امام خمینی(ره) و جوانان وجود داشت که این نوع ارتباط در هیچ جای تاریخ وجود ندارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر صلابت و شجاعت، ساده زیستی، بی اعتنایی به دنیا و مردمی بودن را از جمله ویژگی‌های بارز امام راحل دانست و تصریح کرد : باید با اقتدار ادامه دهنده مسیر امام راحل باشیم و این پرچم پرافتخار را به دست صاحب اصلی آن امام عصر(عج) برسانیم.

شفیعی با اشاره به سالروز انتخاب شایسته حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای از سوی مجلس خبرگان رهبری گفت: مجلس خبرگان با تصمیم بسیار روشن و حکیمانه نسبت به جانشین برحق امام (ره) اقدام کردند و امام خامنه‌ای را به رهبری انقلاب اسلامی برگزیدند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18757
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم