آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۵۰:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
تقوای سیاسی امام خمینی(ره) بیانگر اوج الهی بودن این شخصیت بی‌نظیر است

امام جمعه بوشهر یکی از صفات بارز حضرت امام خمینی(ره) را اخلاق سیاسی ایشان دانست و گفت: تقوای سیاسی امام راحل بیانگر اوج الهی بودن این شخصیت بی‌نظیر الهی است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر ضمن تسلیت سی‌امین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) به سیره شخصیتی این امام پرداخت و با بیان اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران دارای شخصیتی ممتاز بود اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) بزرگ مردی از وارثان انبیای الهی بودند که با انقلاب اسلامی تحول عظیمی در دنیا ایجاد کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه حضرت امام (ره) شخصیتی ممتاز و منحصر به‌فرد داشتند افزود: لحظه به لحظه زندگی ایشان مانند دانشگاهی است که باید آن را کنکاش و از آن بهره‌برداری کرد.

امام جمعه بوشهر، یکی از ویژگی‌های امام راحل را اخلاق  و تقوای سیاسی ایشان دانست و خاطر نشان کرد:تقوای سیاسی به معنی سیاست بدون گناه، سیاست الهی، سیاستی که سیره و روش امام علی(ع) است و  امام راحل به این تقوای سیاسی مزین بود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه امام خمینی(ره) در تمام امور، اخلاق سیاسی را مورد توجه قرار می‌دادنند افزود: امام راحل هیچگاه از آغاز نهضت سال 42 یک گام در مسیری حرکت کند که خلاف تقوا باشد و یا سخنی بگوید که خلاف اخلاق سیاسی اسلامی باشد.

وی،  امام راحل  را دارای یک شخصیت سیاسی ممتاز دانست و تصریح کرد:شخصیت سیاسی امام خمینی(ره) به‌گونه‌ای بود که هیچگاه جریان‌ها و فراز و نشیب‌های سیاسی او را وادار نکرد که تقوای سیاسی را ذره‌ای کنار بگذارد.

امام جمعه بوشهر یکی از صفات بارز حضرت امام خمینی(ره) را اخلاق سیاسی ایشان دانست و گفت: تقوای سیاسی امام راحل بیانگر اوج الهی بودن این شخصیت بی‌نظیر الهی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهرافزود: همین روحیه و رویه اخلاق و تقوای سیاسی ایشان سبب شد این انقلاب شکل بگیرد و 40 سال مانا و پایدار باشد.

آیت‌الله صفایی بوشهری پیشرفت‌های انقلاب اسلامی را در همه امور نشان از جاری بودن اخلاق سیاسی امام راحل در مقام معظم رهبری دانست و خاطر نشان کرد: امروز  مقام معظم رهبری با همان اخلاق سیاسی و تقوای امام راحل رهبری می‌کنند و ما مفتخر به این همه تعالی و پیشرفت انقلاب هستیم.

وی، یکی از مهمترین شاخصه‌های پیشرفت یک کشور را امید و خودباوری دانست و بیان کرد: اگر خودباختگی در یک جغرافیای سیاسی صورت بگیرد یعنی ریشه تمام اندیشه‌های برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت در خارج  صورت می‌گیرد و منبع اندیشه در خارج مدیریت می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه خودباختگی یعنی دیگر مدیریت شدن در خارج و خودباوری یعنی امید داشتن خودمدیریت کردن خاطر نشان کرد: انقلاب به وقوع پیوست تا به ما خودباوری سیاسی، خوداتکایی، استقلال دهد و با روحیه امید و اندیشه رهبری به تعالی و پیشرفت برسیم.

آیت‌الله صفایی بوشهری،  توجه به زندگی امام خمینی(ره) را یک ضرورت دانست و افزود: بررسی سیره و زندگی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران درس‌های ارزشمندی برای  سعادت و کمال انسان‌ها و ملت‌ها به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) سنگ بنای انقلاب اسلامی ایران را بر اساس ایمان به خداوند و قدرت مردم بنیان نهاد تصریح کرد:  امام خمینی (ره) از همان آغاز به جهانیان فهماند قدرت ایمان به خدا بالاتر از قدرت‌های استکباری است وهیچ قدرتی توانایی مقابله با ایمان واعتقاد ملت ایران را ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه نام و یاد امام همواره در جامعه و ساری است گفت: نام امام خمینی(ره) هیچگاه در  جهان فراموش نمی‌شود چراکه تحولی عظیم و شگرفی در جهان ایجاد کرد که تا همیشه تاریخ نام و یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران زنده و  جاوید است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18758
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم