آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۲۳:۵۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
ترتیل‌خوانی قرآن کریم در تمامی شهرستان‌‌های استان بوشهر برگزار شد+تصاویر

در ایام ماه مبارک رمضان مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در تمامی شهرستان‌های استان بوشهر برگزار و قرآن کریم به صورت کامل ختم شد.

سید حسین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه ماه مبارک رمضان امسال برای  هشتمین سال متوالی آیین نوای ملکوت در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد اظهار داشت: در ایام ماه مبارک روزانه از ساعت 16:30 دقیقه مراسم قرائت مجلسی، تفسیر و سپس جزء خوانی قرآن کریم  برگزار  و مراسم ترتیل‌خوانی آن به‌صورت زنده از رادیو و تلویزیون مرکز استان بوشهر پخش شد.

سخنگوی ستاد ترتیل‌خوانی نوای ملکوت بوشهر با بیان اینکه روزانه بیش از یک‌هزار نفر در مراسم ترتیل‌خوانی قرآن کریم در حسینیه عاشقان ثارالله شرکت می‌کنند افزود: امروز آخرین جزء قرآن کریم با حضور قاریان برجسته استانی و بین‌المللی قرائت می‌شود.

وی از مشارکت 20 قاری برجسته قرآنی در این مراسم خبر داد و بیان کرد: همزمان با قرائت نوای ملکوت از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پخش می‌شود که مورد توجه روزه‌داران قرار می‌گیرد.

موسوی با اشاره به برگزاری آیین نوای ملکوت در تمامی شهرستان‌های استان بوشهر خاطر نشان کرد: علاوه بر مرکز شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر، در بیشتر شهرها و روستاهای استان بوشهر مجالس قرآنی به ویژه ترتیل‌خوانی در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شده است.

وی، با بیان اینکه مراسم ترتیل‌خوانی «نوای ملکوت»همزمان با عید سعید فطر به کار خود پایان می‌دهد تصریح کرد: از نکات جالب نوای ملکوت ماه مبارک رمضان امسال حضور چشمگیر کودکان و نونهالان در این مراسم بود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/ ع

کد خبر 18759
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم