آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۶:۱۹:۱۵
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۶:۲۰:۳۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
243 میلیارد تومان هزینه خرید تضمینی گندم به کشاورزان بوشهری پرداخت شد

معاون سازمان جهاد کشاورزی ‌بوشهر با اشاره به خرید ۱۴۳ هزار تن گندم از کشاورزان گفت: تاکنون ۲۴۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان وجه گندم خریداری شده به کشاورزان استان ‌پرداخت شده است.

خسرو عمرانی در گفت‌ وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه برداشت گندم در استان بوشهر به پایان رسیده است اظهار داشت: در برداشت محصول گندم در اراضی  استان بوشهر 570 کمباین مشارکت کردند.

وی با بیان اینکه تاکنون افزون بر 160 هزار تن گندم از اراضی استان بوشهر برداشت شده است افزود: گندم برداشتی امسال نسبت به سال قبل 8 برابر افزایش یافته که بارندگی‌های مطلوب در فصل پاییز و زمستان سال قبل زمینه افزایش تولید محصول گندم را فراهم کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه 7 مرکز برای تحویل و خرید گندم کشاورزان استان تعیین شد خاطر نشان کرد: این مراکز در  مناطق  مختلف بوشهر، دشتستان، دیلم و دشتی مستقر و گندم زارعان را خریداری کرد.

عمرانی با بیان اینکه هزینه حمل گندم از مزرعه تا مرکز تحویل و نگه‌داری گندم به کشاورزان گندم‌کار پرداخت می‌شود خاطر نشان کرد: تاکنون گندم‌کاران استان بوشهر افزون بر 143 هزار تن گندم به مرکز خرید تحویل داده‌اند و پیش بینی می‌شود یک‌هزار تن دیگر هم خریداری شود.

وی با اشاره به پرداخت هزینه گندم خریداری شده تصریح کرد: تاکنون 243 میلیارد و 100 میلیون تومان وجه گندم خریداری شده به کشاورزان استان بوشهر پرداخت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر  بیان کرد: علاوه بر خرید گندم معمولی، 11 هزار تن گندم بذری از کشاورزان استان بوشهر خریداری که هزینه آن پرداخت شده است.

عمرانی از خرید کلزا از کشاورزان خبر داد و افزود: علاوه بر خرید گندم،  دانه روغنی کلزا از کشاورزان خریداری می‌شود که تاکنون افزون بر 470 تن  کلزا از کشاورزان استان بوشهر خریداری و در انبارها نگه‌داری می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18760
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم