آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۴۹:۵۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
181 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های شیلاتی استان بوشهر مصوب شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به تصویب ۱۸۱ میلیارد تومان به طرح‌های شیلاتی گفت: تخصیص ۸۱ میلیارد تومان به توسعه زیرساخت‌های صید و صیادی و ۱۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های آبزی‌پروری از جمله مصوبات سفر رئیس جمهور به استان است.

عباسعلی زنده‌بودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر،توسعه زیرساخت‌های شیلاتی را یکی از برنامه‌های مهم سیاست اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین زیرساخت توسعه اشتغال و رونق تولید در استان بوشهر، توجه به طرح‌های شیلاتی است که در این راستا طرح‌های مهمی تدوین و عملیاتی شده است.

وی با اشاره به مصوبات سفر استانی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر تصمیمات مهمی برای توسعه زیرساخت‌های شیلاتی استان بوشهر مصوب شد که با اجرایی شدن آنها تحولی مهمی ایجاد می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از تصویب 181 میلیارد تومان به طرح‌های شیلاتی استان در سفر رئیس جمهور خبر داد و بیان کرد: در این سفر برای توسعه زیرساخت‌های صید و صیادی شامل اسکله سازی و لنگرها 81 میلیارد تومان و برای توسعه طرح‌های آبزی‌پروی شامل برقرسانی، مطالعه مجتمع‌های آبزی‌پروری جدید 100 میلیارد تومان مصوب شد.

زنده‌بودی، پرورش ماهی در قفس را یکی از برنامه‌های مهم شیلات استان بوشهر دانست و افزود: در این راستا 45 مجوز برای فعالیت پرورش ماهی در قفس در دریا صادر شده که تاکنون 2 پروژه آن به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

وی، از صدور مجوز تاسیس 35 فقره پرورش پرورش ماهی در قفس در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: این پروژه‌ها در دریا در حال اجراء است که پیش بینی می‌شود بخشی از این پروژه‌ها تا پایان امسال تکمیل شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه 9 فقره موافقت اصولی پروژه پرورش ماهی در قفس در دست اجراء است تصریح کرد: انتظار می‌رود یک سایت پروژه پرورش ماهی در قفس امسال پس از اتمام مطالعه به سرمایه‌گذار واگذار شود.

زنده‌بودی از اجرای پروژه پرورش ماهی در استخرهای دو منظوره کشاورزی خبر داد و بیان کرد: این پروژه‌ها در اراضی کشاورزی استان بوشهر اجرایی و برای این مهم تسهیلات لازم اعتباری پرداخت می‌شود.

وی، به تولید میگوی پرورشی از آبهای نامتعارف در استان اشاره کرد و افزود: آبهایی که در اراضی کشاورزی و شرب کاربرد ندارد امسال از آنها در عرصه پروژه پرورش میگو استفاده می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهربا اشاره به پرورش جلبک دریایی تک سلولی در استان خاطر نشان کرد: پروژه‌هایی در این عرصه سال گذشته اجرایی و تکمیل  شد و امسال وارد مدار تولید می‌شود.

زنده‌بودی با اشاره اینکه امسال 3 مزرعه تولید جلبک دریایی در استان آغاز می‌شود گفت: امسال پرورش پلانکتون یا کرم دریایی برای استفاده در صنعت پرورش آبزیان و تغذیه ماهیان و میگوها در دستور کار قرار دارد.

وی از پرورش آبزیان غیرمأکول زالو دریایی خبر داد و بیان کرد: برای این مهم امسال 5 مجوز تاسیس صادر شده است که  تا پایان امسال یکی از پروژه‌ها وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر افزایش تولید میگوی پرورشی در هر هکتار را مورد اشاره قرار دارد و خاطر نشان کرد: اکنون تولید میگو در هر هکتار 4.5 تن است که این میزان امسال به 8 تن در استخرهای پرورشی افزایش می‌یابد که باید تولید میگوهای پرورشی در هر هکتار در استخرهای پرورشی به 20 تن افزایش یابد.

زنده‌بودی به اشتغال در طرح‌های یاد شده پرداخت و افزود: در اجرای این پروژه‌ها 5 هزار  فرصت شغلی ارزیابی شده که تا  در سه آینده به 2 برابر افزایش می‌یابد.

وی، پروژه پرورش تولید آرتمیا دریایی را یکی دیگر از برنامه‌ها دانست و تصریح کرد:  با توجه به صدور مجوز تاسیس پرورش تولید آرتمیا در استان بوشهر امسال برای اجرای آزمایشی آن 450 میلیون تومان تخصیص یافته است.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 18766
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم