آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۶:۱۹:۱۵
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۶:۲۰:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
240 میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره شد

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه کار ذخیره‌سازی بچه میگو در سایت‌های ۱۰گانه پرورشی این استان از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه آغاز شده گفت: تاکنون ۲۴۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره شده است.

صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه فعالیت پرورش میگو در استان رونق بیشتری یافته است اظهار داشت: یکی از مشکلات مهم پرورش‌دهندگان میگو، سرمایه در گردش است که همکاری بانک‌های عامل در این زمینه می‌تواند زمینه رونق تولید در این عرصه را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد میگوی پرورشی ایران در استان بوشهر تولید می‌شود افزود: سال قبل افزون بر 23 هزار تن میگو در استخرهای پرورشی سایت 10گانه استان بوشهر تولید و بیش از 90 درصد آن  صادر شد.

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات استان بوشهر از آغاز عملیات پرورش میگو در استان خبر داد و بیان کرد: در این راستا برای تامین بچه میگوی، استخرهای پرورشی فعالیت 15 مرکز تکثیر آغاز شده است.

اشرف نیاز مزارع پرورش میگوی استان بوشهر را برای ذخیره‌سازی 2 میلیارد قطعه بچه میگو دانست و تصریح کرد: امسال عملیات پرورش میگو در سطح 5 هزار و 500 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر از نیمه دوم اردیبهشت آغاز شده و تاکنون 240 میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی سایت 10گانه استان ذخیره شده است.

وی تعداد مزارع پرورش میگوی استان بوشهر را 300 مزرعه دانست و افزود: تاکنون 240 میلیون قطعه بچه میگو در  استخرهای پرورشی 64 مزرعه ذخیره شده است.

معاون مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه برای انجام ذخیره‌سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی امسال 36 هزار جفت مولد در استان تامین شده است خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها امسال در سطح پنج‌ هزار و 500 هکتار سایت‌های پرورشی ساحلی اجرا می‌شود و پیش‌بینی تولید 27 هزار تن میگوی پرورشی شده است.

اشرف با اشاره به اینکه سطح اراضی پرورش میگوی استان بوشهر امسال به سال قبل  700 هکتار افزایش یافته است گفت:  سال گذشته سطح اراضی پرورش میگوی استان بوشهر چهار هزار و 800 هکتار  بود که امسال به 5 هزا و 500 هکتار افزایش یافته است.

وی از افزایش تولید میگوی پرورشی در هر هکتار خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی تولید میگو در هر هکتار از  4.5 تن امسال به 8 تن در استخرهای پرورشی و تا برنامه افق چشم‌انداز به 20 تن در هر هکتار افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18768
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم