آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۲۷:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
بوشهر| آتش‌سوزی اسکله بندر نخل تقی با همکاری ستاد بحران منطقه پارس جنوبی مهار شد

دبیر ستاد بحران منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: در پی آتش‌سوزی در اسکله بندر نخل تقی هم‌جوار پارس جنوبی این حریق با همکاری ستاد بحران منطقه پارس جنوبی مهار شد.

بهرام دشتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در منطقه پارس جنوبی با بیان اینکه امدادگران این منطقه در شبانه‌روز برای خدمات رسانی آماده‌باش هستند اظهار داشت: در پی وقوع آتش‌سوزی در اسکله بندر نخل تقی با هماهنگی و دستور مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی به عنوان فرمانده مدیریت بحران، ستاد بحران منطقه ویژه پارس با قید فوریت به حالت آماده باش درآمد.

دبیر ستاد بحران منطقه ویژه پارس جنوبی از اعلام پایان ماموریت اطفاء حریق در اسکله نخل تقی خبر داد و افزود: تیم‌های عملیاتی و امداد و نجات منطقه ویژه پارس شامل دو شناور آتش‌خوار، 5 دستگاه خودرو آتش‌نشان، دو دستگاه آمبولانس، دو دستگاه تانکر آب به محل آتش‌سوزی در اسکله بندر نخل تقی اعزام شدند.

دشتی‌نژاد افزود: در این حادثه 22 نفر از زبده‌ترین آتش‌نشانان از نخستین ساعات وقوع این حادثه در اسکله نخل تقی حضور یافتند و به مهار آتش پرداختند.

وی با اعلام اینکه با لکه‌گیری از یکی از لنج‌های سوخته این عملیات به‌طور کامل خاتمه یافت، از همراهی شرکت‌های نفتی در شرایط بحران منطقه قدردانی کرد.

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست، پدافند غیرعامل  منطقه پارس جنوبی برنامه‌ریزی برای تدوین و اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل منطقه را از اهدف مهم این مدیریت دانست و گفت: ساماندهی و ارتقای ایمنی، آتش‌نشانی و امداد و نجات در راستای افزایش توان مقابله با حوادث و بحران‌ها از اهداف و رسالت‌های ستاد بحران منطقه ویژه پارس جنوبی است.

دشتی‌نژاد بیان کرد: این منطقه ویژه به امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته برای امدادرسانی در بخش‌های مختلف است و در شبانه‌روز آماده خدمت‌رسانی در ابعاد گوناگون است.

بندر نخل تقی هم‌جوار منطقه ویژه پارس جنوبی قرار دارد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18780
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم