آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۲۵:۴۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
بیمه لنج‌های تجاری و صیادی استان بوشهر اجباری است

مدیر بحران استان بوشهر با بیان اینکه بیمه لنج‌های صیادی و تجاری استان اجباری است گفت: متاسفانه در جریان آتش‌سوزی اسکله‌های بندر نخل تقی عسلویه و بوالخیر تنگستان تنها یک فروند شناور تحت پوشش بیمه قرار دارد.

جهانگیر دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تنگستان با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در بنادر نخل تقی و بوالخیرتنگستان اظهار داشت: آتش‌سوزی در اسکله بندربوالخیر تنگستان ساعت 13:30 دقیقه رخ داد که با تلاش آتش‌نشانان 14:30 دقیقه مهار شد.

وی با بیان اینکه در حادثه بوالخیر یک فروند شناور تجاری در آتش سوخت تصریح کرد: این شناور که حامل کالای تجاری بود طعمه حریق شد که علت آتش‌سوزی در دست بررسی است.

مدیر بحران استان بوشهر به حادثه آتش‌سوزی در اسکله بندر نخل تقی پرداخت و بیان کرد: این حادثه ساعت 13:30 دقیقه امروز رخ داد که با تلاش نیروهای امدادی ساعت 15:30 دقیقه مهار شد.

دهقان با قدردانی از نیروهای آتش‌نشانی شهرداری‌های نخل تقی، عسلویه و منطقه ویژه پارس جنوبی افزود: در حادثه آتش‌سوزی در نخل تقی 2 شناور 100 درصد در آتش سوختند، 2 شناور بین 50 تا 60 درصد خسارت دید و یک شناور بیش از 30 درصد دچار سوختگی شد.

وی با بیان اینکه در این حادثه به کسی آسیب نرسید خاطرنشان کرد: علت حادثه آتش‌سوزی در بندر نخل تقی در دست بررسی است.

مدیر بحران استان بوشهر با تاکید بر بیمه شدن اجباری شناورهای تجاری و صیادی تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد بحران استان بوشهر، تمام لنج‌های صیادی و تجاری باید به صورت اجباری تحت پوشش بیمه قرار بگیرند که در حادثه نخل تقی 5 شناور بیمه نبودند و تنها شناور حادثه دیده در بوالخیر تنگستان تحت پوشش بیمه قرار داشت.

دهقان با بیان اینکه شناورها بدون داشتن پروانه بیمه اجازه فعالیت ندارند گفت: هیچ شناوری اجازه خروج از اسکله بدون داشتن بیمه نامه ندارد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18781
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم