آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۳۴:۵۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
تجهیز آزمایشگاه پایش زیست‌محیطی عسلویه نیازمند 180 میلیارد تومان اعتبار است

رئیس اداره نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت:برای پایش و بررسی مداوم از وضعیت آب و هوایی منطقه پارس جنوبی ۱۸۰ میلیارد تومان برای تجهیز آزمایشگاه و مرکز پایش زیست‌محیطی در عسلویه نیاز است.

حسین یگانه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به تشکیل کارگروه رفع آلودگی در شهرستان‌های پیرامون صنایع پارس جنوبی اظهار داشت: بر اساس هماهنگی انجام شده  هیئت وزیران  تیرماه امسال این کارگروه در هیئت دولت تشکیل می‌دهد و راهکارهای لازم برای بهبود وضعیت آلایندگی مناطق پیرامونی پارس جنوبی تدوین می‌کند.

وی، از فعال بودن ایستگاه سنجش آلایندگی در کنگان و عسلویه خبر داد و افزود: شش ایستگاه سنجش آلایندگی متعلق به منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی فعال است که اتصال این  ایستگاه‌ها به پایش هوای کیفی سازمان حفاظت محیط زیست الزامی است.

رئیس اداره نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه آلایندگی در شهرستان‌های عسلویه و کنگان حاشیه فازهای پارس جنوبی به صورت لحظه‌ای پایش می‌شوند افزود: مجتمع‌های پتروشیمی در منطقه صنعتی پارس جنوبی دارای کمترین مشکل زیست محیطی است و در این راستا بیشترین مشکل در پالایشگاه‌‌های گازی است.

یگانه با بیان اینکه پالایشگاه گازی، واحد زباله سوز و بازیافت گوگرد انتشار دهنده گازهای اسیدی هستند گفت: طرح تجهیز مرکز پایش و  آزمایشگاه هوا و پساب آب در شهرستان‌های عسلویه و کنگان میزبان تاسیسات پارس جنوبی مورد توجه قرار دارد که این مهم به کارگروه رفع آلودگی پیشنهاد داده شده است.

وی نیاز اعتباری این آزمایشگاه مهم و مرکز پایش زیست‌محیطی مدرن در عسلویه را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برای پایش و بررسی مداوم از وضعیت آب و هوایی شهرستان‌های پیرامون منطقه پارس جنوبی 180 میلیارد تومان برای تجهیز آزمایشگاه هوا و پساب فاضلاب سازمان حفاظت محیط زیست استان بوشهر در عسلویه نیاز است.

رئیس اداره نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان بوشهر  با تاکید بر تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه زیست محیطی در عسلویه تصریح کرد: تجهیزات آزمایشگاهی زیست محیطی در عسلویه که هنوز راه‌اندازی نشده پاسخگوی نیازهای منطقه پارس جنوبی نیست که لازم است توجه ویژه‌ای به تجهیز این آزمایشگاه شود.

یگانه بیان کرد: با تصویب هیئت وزیران مبنی بر پرداخت اعتبار مورد نیاز تجهیز آزمایشگاه زیست محیطی و بررسی آلایندگی، در مدت 1.5 سال آزمایشگاه بررسی و پایش آلایندگی عسلویه راه‌اندازی می‌شود.

وی، دغدغه اصلی در شهرستان‌های  کنگان و عسلویه را  آلودگی پالایشکاه‌های گاز دانست و تاکید کرد: بیشترین دغدغه  مسئولان در پارس جنوبی پیرامون پالایشکاه‌های گاز است چراکه  استانداردهای لازم در خروجی فلر و تصفیه خانه رعایت نشده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18788
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم