آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۲:۰۷:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۲:۵۴:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
1500 اثر به جشنواره ملی جایزه ادبی بوشهر ارسال شد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر با اشاره به برگزاری جشنواره ملی دو سالانه جایزه ادبی بوشهر گفت: بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این رویداد ملی در بوشهر ارسال شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدصادق سعیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر جایگاه فرهنگی بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت:  بوشهر در عرصه علم و ادب در کشور پیشتاز است چراکه نویسندگانی همچون صادق چوبک، رسول پرویزی، علی دشتی، منیرو روانی‌پور، احمد آرام و شاعرانی مانند منوچهر آتشی، علی باباچاهی، علی قنبری، جلال‌پور جایگاه ادبی  بوشهر را آشکار کرده است.

وی، با اشاره به برگزاری جشنواره ملی دو سالانه جایزه ادبی بوشهر افزود: در سومین  دوره برگزاری این جشنواره با وقفه چهار ساله از بهمن ماه برنامه آن آغاز و تا 20 اسفند یک‌هزار و 500 اثر در بخش شعر و داستان از سراسر کشور ارسال شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر از ارسال 539 اثر در بخش داستان کوتاه منتشرشده و 571 شعر منتشرنشده به این جشنواره خبر داد و بیان کرد: در برگزاری جشنواره ادبی و ملی بوشهر 123 رمان منتشرنشده و چاپ‌ شده، 70 مجموعه‌ شعر منتشر شده و 145 مجموعه‌ شعر چاپ‌ شده به دبیرخانه  جشنواره سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر ارسال شده است.

سعیدی، با اشاره به اینکه آثار در سه مرحله از سوی هیئت داوران در دو بخش داستان و شعر غیرکلاسیک انجام شده است خاطر نشان کرد: در این مرحله در مجموع  46 مجموعه داستان و رمان چاپ‌ شده، 57 رمان منتشر نشده و داستان کوتاه چاپ نشده به مرحله دوم راه یافتند.

وی با بیان اینکه  286 مجموعه‌ شعر چاپ‌ شده و منتشر نشده به مرحله دوم راه یافتند از معرفی 10 اثر در هر بخش برای حضور در مرحله نهایی خبر داد و تصریح کرد: نفرات برتر این رویداد 23 خرداد ماه در آیین پایانی که در مجتمع فرهنگی هنری بوشهر برگزار می‌شود، معرفی و از آنها با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر از برگزاری ویژه‌ برنامه‌های جشنواره یاد شده از 19 تا 23 خرداد ماه خبر داد و افزود: این رویداد بزرگ ملی با حضور بزرگان ادبیات کشور در بوشهر برگزار می‌شود که در این راستا ویژه‌برنامه «غزل پیشرو ایران»، کارگاه‌های تخصصی «اقتباس ادبی در سینما»، «هنر و ادبیات پست‌مدرن» و «بوم و پسابوم در ادبیات داستانی» برگزار می‌شود.

سعیدی از برگزاری شعرخوانی و تحلیل شعر و برپایی پنل تخصصی داستان خبر داد و بیان کرد: در کنار این برنامه‌ها 120 دقیقه خوانش شعر و داستان و معرفی نویسندگان بوشهر برای فضای مجازی تولیدشده که در جریان این رویداد منتشر و پخش می‌شود.

وی از فراخوان چهارمین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: فراخوان این برنامه با رویکرد گفت‌وگوی بین‌الملل منتشر و در آن بر ادبیات عرب و ادبیات فارسی‌زبانان کشورهای همسایه تاکید می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18793
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم