آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۲:۰۷:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۲:۵۰:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
گالری تولیدات صنایع دستی استان بوشهر در مرکز کشور تاسیس شود

استاندار بوشهر با تاکید بر معرفی توانمندی و ظرفیت تولیدات صنایع دستی استان بوشهر خواستار ایجاد گالری این تولیدات در تهران شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جمع صنعتگران دستی استان بوشهر با گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی نقش بانک‌ها در رونق تولید بسیار مهم دانست و اظهار داشت: بانک‌ها در  حل مشکلات اعتباری و مالی واحدهای تولیدی و اشتغال‌زایی بسیار نقش اساسی دارند که در این راستا تحقق مطالبات صنعت‌گران دستی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی، با بیان اینکه سرمایه‌گذاری و هزینه اشتغال‌زایی در بخش صنایع دستی بسیار پایین‌تر از دیگر صنایع است خاطر نشان کرد: سال قبل با 4 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بیش از 200 اشتغال در حوزه صنایع دستی ایجاد شد که نشان از ظرفیت بالای استان بوشهر در این عرصه است.

استاندار بوشهر، با اشاره به اینکه آثار صنایع دستی کهنگی ندارد و در همه ادوار تاریخی قابل عرضه است گفت: از آثار فاخر صنایع دستی هر چه زمان از آن بگذرد، ارزش آن بیشتر می‌شود که نشان از ویژگی آثار صنایع دستی فاخر است.

گراوند، توانمند و ظرفیت استان بوشهر را در عرصه تولید محصولات صنایع دستی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: این استان با ظرفیت بالا در تولید محصولات صنایع دستی، دارای محصولات فاخر است که در بازارهای داخلی و جهانی عرضه می‌شود.

وی، با تاکید بر معرفی محصولات صنایع دستی و توسعه صادرات افزود: برای معرفی توانمندی صنایع دستی استان بوشهر ایجاد گالری عرضه محصولات در تهران باید مورد توجه قرار بگیرد و در این زمینه باید توسعه صادرات این محصولات به کشورهای هدف فراهم شود.

استاندار رونق تولید در عرصه صنایع دستی را  مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در راستای تحقق  شعار امسال که رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است باید در رونق تولید محصولات صنایع دستی تلاش وافری شود.

گراوند، توجه به آموزش در زمینه تولید محصولات صنایع دستی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال به ویژه در بخش زنان و بانوان سرپرست خانواده بر اساس ظرفیت‌‌های مناطق باید آموزش مورد توجه قرار بگیرد.

وی از تشکیل انجمن صنعتگران استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: اتاق بازرگانی باید در زمینه ارتباط و تعامل صنعتگران با تجار کشورهای دیگر پیشگام باشد.

استاندار بوشهر با تاکید بر حضور فعالان صنایع دستی در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی افزود: باید محصولات صنایع دستی استان بوشهر با ارائه در نمایشگاه‌های صنایع دستی در ایران و خارج از کشور بیشتر معرفی شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18795
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم