آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۶:۰۷:۰۱
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۶:۱۷:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
50 میلیارد ریال تسهیلات به تولیدات صنایع دستی استان بوشهر پرداخت شد

معاون صنایع دستی استان بوشهر از پرداخت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری به عرصه صنایع دستی استان خبر داد و گفت: ۲۰ میلیارد ریال در عرصه اشتغال روستایی، ۲۰ میلیارد ریال به حوزه مشاغل خانگی و ۱۰ میلیارد ریال به عرصه طرح پشتیبان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، لیلا رحیمی ظهر امروز در آیین تجلیل از صنعتگران برتر صنایع دستی استان بوشهر از توسعه فعالیت‌های این صنعت در روستاها و شهرهای استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: محصولات صنایع دستی استان بوشهر در سه سال گذشته جایگاه مهمی در کشور و عرصه جهانی یافته است چراکه حصیربافی این استان از محصولات با ارزش این استان محسوب می‌شود.

وی، با بیان اینکه محصولات صنایع دستی استان بوشهر به ویژه در عرصه محصولات دریایی، بافته داری و حصیر بافی از جایگاه بالایی در ایران و بازارهای جهانی برخوردار است افزود: سال گذشته 24 روستای گردشگری استان بوشهر فعالیت صنایع دستی در آن پایش شد و 612 نفر بر اساس ظرفیت‌ها، آموزش‌های لازم صنایع دستی را فرا گرفتند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به ارائه توانمندی صنایع دستی درنمایشگاه سراسری در تهران تصریح کرد: در مدت 5 روز برگزاری این نمایشگاه بیش از 5.7 میلیارد ریال محصولات صنایع دستی استان بوشهر به فروش رفت که نشان از جایگاه این محصولات در بین مردم است.

رحیمی با اشاره به شرکت 35 صنعت‌گر صنایع دستی استان بوشهر در 16 نمایشگاه در استان‌های مختلف خاطر نشان کرد: صادرات چمدانی و گمرکی محصولات صنایع دستی سال گذشته مورد توجه قرار گرفت که  400 میلیارد ریال از طریق گمرک و  محصولات  صنایع دستی چمدانی 3.5 میلیارد ریال به کشورهای مختلف صادر شد.

وی، از افزوده شدن 227 نفر صنعت‌گر دستی به مجموعه تولیدکنندگان این صنعت خبر داد و خاطر نشان کرد: سال گذشته در راستای حمایت از تولید کنندگان صنایع دستی ضمن پرداخت تسهیلات اعتباری کم بهره به تولیدکنندگان صنایع دستی 330 کارت شناسایی معتبر صادر شد.

رحیمی، کیفیت محصولات صنایع دستی استان بوشهر را بسیار با ارزش دانست و گفت: سال قبل 2 اثر تولیدی صنایع دستی این استان شامل خوس‌دوزی نخل‌تقی و رندبافی جم موفق به دریافت نشان اصالت جهانی شد.

وی، با بیان اینکه 75 درصد تولید کنندگان صنایع دستی استان بوشهر در روستاها سکونت دارند افزود: 75 درصد تولیدکنندگان صنایع دستی استان بوشهر زنان روستایی هستند که امسال در راستای توسعه این فعالیت‌ها بر اساس ظرفیت‌ها توجه ویژه‌ای شده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18796
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم