آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۳۲:۳۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
تجلیل از صنعت‌گران صنایع دستی برتر استان بوشهر به روایت تصویر

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی از تولید کنندگان، دارندگان نشان اصالت جهانی و از هنرمندان برتر صنایع دستی استان بوشهر با حضور مقامات استانی تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، به مناسبت روز جهانی صنایع دستی ظهر امروز از  تولید کنندگان برتر،دارندگان نشان اصالت جهانی، کارآفرینان و پیشکسوتان صنایع دستی استان بوشهر تجلیل شد.

در این آیین استاندار بوشهر با بیان اینکه صنایع دستی این استان، یکی از ظرفیت‌های عالی میراث فرهنگی به شمار می‌رود اظهار داشت: تولیدات صنایع دستی استان بوشهر در اقتصاد گردشگری دارای جایگاه ویژه‌ای است‌که باید ظرفیت و توانمندی محصولات صنایع دستی بیش از پیش معرفی شود.

عبدالکریم گراوند با اشاره به اینکه تمام نقاط این استان دارای  تولیدات صنایع دستی  بر اساس ظرفیت‌ها است افزود: این محصولات ریشه در فرهنگ و سنت‌ها و آئین‌ها و حتی سبک زندگی کهن مردمان دارد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر نیز با اشاره به محصولات ویژه این حوزه افزود: صنایع دستی و محصولات تولیدی این استان  یکی از با ارزش‌ترین  محصولات صنایع دستی کشور است.

محمدحسین ارسطوزاده بیان کرد: 2 تن از هنرمندان صنایع دستی استان بوشهر در رشته‌های خوس‌دوزی و رندبافی سال گذشته موفق به دریافت نشان اصالت جهانی شدند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18797
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم