آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۰۶:۱۴
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۲۱:۴۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
بوشهر| محموله قاچاق 20 میلیاردی قطعات خودرو خارجی در عسلویه کشف شد

جانشین رئیس پلیس استان بوشهر از کشف محموله قاچاق قطعات یدکی خودرو خارجی در عسلویه خبر داد و گفت: این محموله قاچاق، با ارزش ۲۰ میلیارد ریال در محور خروجی عسلویه کشف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، سرهنگ حیدر سوسنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه از برقراری امنیت پایدار در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: استان بوشهر از امن‌ترین نقاط مختلف کشور معرفی شده که نشان ازرونق فعالیت‌ها در عرصه‌های مختلف و فراهم بودن زمینه سرمایه‌گذاری و اقتصادی است.

وی، برخورد با قاچاق کالا را در اولویت برنامه نیروی انتظامی دانست و افزود: در این راستا تیم‌های پلیسی در همه محورها و نقاط حساس فعال و شبانه‌روز فعالیت می‌کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به رونق فعالیت در  بنادر عسلویه افزود: در راستای برخورد با قاچاق کالا تمام مناطق  تحت رصد شبانه‌روزی پلیس قرار دارد و با قاچاقچیان با توان کامل برخورد می‌شود.

سرهنگ سوسنی با قدردانی از مشارکت همه جانبه مردم در ارتقاء امنیت اجتماعی خاطر نشان کرد: کالاهای خارجی در صورت نداشتن پروانه گمرکی و ثبت  نشدن در سامانه جامع امور گمرکی، قاچاق محسوب و محموله توقیف می‌شود.

وی از کشف قطعات یدکی خودرو خارجی قاچاق در عسلویه خبر داد و بیان کرد: کامیونی‌که  قطعات قاچاق خودرو برای انتقال آن به استان‌های مرکزی، اقدام کرده بود در محور خروجی این شهرستان و کنترل خودروهای عبوری شناسایی و توقیف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به کشف 101 قطعه از لوازم خودرو خارجی افزود: از این کامیون  39عدد درب خودرو ، 57دستگاه موتور خودرو، 5 قطعه دیگر لوازم یدکی خودرو خارجی و فاقد مجوز گمرکی کشف شد.

سرهنگ سوسنی با بیان اینکه طبق نظر کارشناس مربوطه ارزش این محموله 20 میلیارد ریال برآورد شده است خاطر نشان کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی عسلویه شد.

وی تبعات و آثار قاچاق را در ابعاد گوناکون مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:کالای قاچاق در ابعاد گوناگون بهداشتی، اقتصادی، اشتغال‌زایی و اجتماعی جامعه را تهدید می‌کند که در این راستا همکاری همگان در عرصه مبارزه با قاچاق ضروری است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18798
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم