آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۲:۰۷:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۲:۳۷:۱۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
400 میلیارد تومان در اجرای طرح‌های آب ‌شیرین‌کن استان بوشهر سرمایه‌گذاری شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در نقاط مختلف استان با همکاری بخش خصوصی به ظرفیت ۶۰ هزار مترمکعب خبر داد و گفت: در اجرای این پروژه‌ها ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالحمید حمزه‌پور ظهر امروز در بررسی روند اجرای طرح‌های آبرسانی با بیان اینکه شیرین‌سازی آب دریا از پروژه‌های مهم استان بوشهر در تامین آب آشامیدنی است اظهار داشت: در این راستا پروژه‌های متعدد آب شیرین‌کن در نقاط مختلف شهری استان بوشهر طراحی و تدوین شده است.

وی با بیان اینکه مشکلات تامین آب آشامیدنی در فصل گرما امسال با همکاری و مشارکت مردم کاهش می‌یابد افزود: تنها راه عبور از مشکلات کم‌آبی تا به ثمر نشستن طرح‌های در دست اجراء بهینه مصرف کردن آب است که مشارکت همه جانبه مردم می‌طلبد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افزایش ظرفیت آب شیرین‌کن 10 هزار متر مکعبی بوشهر خاطر نشان کرد: این پروژه که وارد مدار تولید است ظرفیت آن اکنون به 16 هزار متر مکعب در شبانه‌روز رسیده است که تا چند ماه آینده به 22 هزار متر مکعب افزایش می‌یابد.

حمزه‌پور با بیان اینکه تمام طرح‌های آب شیرین‌کن با همکاری بخش خصوصی اجراء می‌شود تصریح کرد: پس از سرمایه‌گذاری و وارد مدار شدن پروژه آب شیرین‌کن به صورت تضمینی آب از بخش خصوصی و سرمایه‌گذار خریداری  و با قیمت نازل در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

وی از اجرای آب شیرین‌کن  به ظرفیت 60 هزار متر مکعب در استان بوشهر خبر داد و  بیان کرد: این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی در حال اجراء است که پیش بینی می‌شود تا 18 ماه تکمیل و افتتاح شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، نیاز استان بوشهر به آب آشامیدنی را مورد اشاره قرار داد و گفت: مشترکان آب در شهرهای استان بوشهر سالانه بین 90  تا 100 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی نیاز دارند که اکنون بیش از 90 درصد آن از دیگر استان‌ها تامین می‌شود.

حمزه‌پور میانگین سرانه مصرف آب آشامیدنی هر فرد در شبانه‌روز را بین180 تا 200 لیتر دانست و افزود: اکنون در استان بوشهر تا 250 لیتر برای هر فرد آب تولید  و وارد شبکه آبرسانی می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18799
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم