آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۲۲:۴۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
آفت ملخ به 700 هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر خسارت وارد کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به استمرار مبارزه با هجوم ملخ‌ها در اراضی کشاورزی استان بوشهر گفت: آفت ملخ تاکنون به بیش از ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر بین ۱۰ تا ۱۵ درصد خسارت وارد کرده است.

محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه مبارزه با آفت ملخ در 7 شهرستان استان بوشهر انجام شده است اظهار داشت: از شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر به جز شهرستان‌های کنگان، جم و عسلویه دیگر 7 شهرستان‌ها درگیر مبارزه با آفت ملخ صحرایی هستند.

وی با اشاره به اینکه سطح آلودگی در دشتستان، دیلم و گناوه بسیار فراگیر است افزود: مبارزه با هجوم ملخ‌های صحرایی از بهمن سال گذشته  در سطح 2100 هکتار آغاز شد و از اواخر فروردین  امسال مرحله دوم مبارزه با کانون و پوره‌های ملخ‌ صحرایی در سطح 49 هزار هکتار عملیاتی شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از بسیج بیش از 85 تیم برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی خبر داد و خاطر نشان کرد: 85 تیم در استان بوشهر در ردیابی و مبارزه با ملخ‌های صحرایی تجهیز شده است.

منوچهری با اشاره به اینکه تاکنون 90 هزار هکتار اراضی استان بوشهر علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی شده است خاطر نشان کرد: در امر مبارزه با ملخ صحرایی 2 دستگاه هواپیما و 50 تیم در مبارزه و سم‌پاشی فعالیت می‌کنند و 150 دستگاه انواع سم‌پاش در این عرصه فعالیت دارد.

وی، با اشاره به مصرف 40 تن سم علیه آفت ملخ صحرایی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: بیشترین آلودگی در شهرستان‌های دشتستان، گناوه و دیلم گزارش شده که کماکان می‌تواند خسارت به مزارع وارد کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر استمر مبارزه با آفت ملخ صحرایی تصریح کرد: آمادگی بالایی برای مبارزه با این آفت در استان بوشهر وجود دارد.

منوچهری از خسارت وارد شده به مزارع استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: آفت ملخ تاکنون به بیش از 700 هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر بین 10 تا 15 درصد خسارت وارد کرده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18807
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم