آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۲۳:۰۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
دستگاه‌های دولتی استان بوشهر حق شکایت علیه یکدیگر در دستگاه قضایی ندارند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهربا بیان اینکه دستگاه‌های دولتی استان بوشهر حق شکایت علیه یکدیگر در دستگاه قضایی ندارند گفت:جایگاه محیط زیست در این عرصه مستثنی است بگونه‌ای که اکنون پرونده‌های قابل توجهی در دادگاه مطرح است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مجید خورشیدی ظهر امروز در نشست با فعالان سمن‌های زیست‌محیطی استان بوشهر حفاظت زیست محیطی را از عناصر مهم دینی، اجتماعی و زندگی انسان‌ها دانست و اظهار داشت: یکی از دغدغه‌‌های مهم مدیریت استان رفع مشکلات زیست محیطی است که در این راستا در سفر استانی رئیس جمهور در اسفند ماه سال قبل نخستین مصوبه این سفر رفع مشکلات زیست محیطی شهرستان‌های هم‌جوار پارس جنوبی بود که تشکیل کارگروه مرتبط با محیط زیست استان بوشهر در دستور کار هیئت دولت قرار گرفت.

وی، با تاکید بر برخورد با عامل ایجاد مشکلات زیست محیطی افزود: رسیدگی به مشکلات زیست محیطی در استان بوشهر در اولویت قرار دارد و در این راستا شکایات گوناگون مطرح و پرونده‌های مختلفی تشکیل شده است.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه پشتیبان حفاظت محیط زیست و تاکید بر برخورد فراهم آورندگان مشکلات زیست محیطی هستیم تصریح کرد: با توجه به اینکه استاندار بوشهر تاکید بر جلوگیری از مطرح شدن شکایات و دعاوی دستگاه‌های دولتی استان بوشهر علیه یکدیگر در دستگاه قضایی است ولی جایگاه محیط زیست در این عرصه مستثنی است بگونه‌ای که اکنون پرونده‌های قابل توجهی در دادگاه مطرح است.

خورشیدی با اشاره به اینکه مشکلات زیست محیطی در استان بوشهر در بخش‌های مختلف است خاطرنشان کرد: مشکلات زیست محیطی  در استان بوشهر در حوزه‌های بخش صنعت، پسماند و ورود فاضلاب به دریا است که در این عرصه‌ها اقدامات مهم و اساسی انجام شده است.

وی، با تاکید بر توجه به حفظ گونه‌های گیاهی و جانوری به عنوان رسالت مهم سمن‌های زیست محیطی گفت: ساماندهی پسماندهای صنعتی، شهری، روستایی در اولویت قرار دارد و  حفاظت از گونه‌های گیاهی و جانوری باید به صورت ویژه در دستور کار باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهربا اشاره به شرایط خاص استان در عرصه زیست محیطی بیان کرد:استان بوشهر دارای ویژگی‌های خاص زیست محیطی است  که سبب شده در زمینه مبارزه با آفت ملخ‌های صحرایی نتوان به خوبی از سم‌پاشی هوایی استفاده کرد و سم‌پاشی به صورت زمینی انجام می‌شود.

خورشیدی، همکاری سمن‌ها در پیشبرد اهداف مورد نظر را بسیار مهم دانست و از افزایش فعالیت سمن‌ها در استان خبر داد وتصریح کرد: تا سال 1392 در استان بوشهر 16 سمن مجوز فعالیت داشتند و اکنون  تعداد سمن‌ها در استان بوشهر به 220 سمن رسیده و این در حالی است که برای تقویت و حمایت از سمن‌ها تلاش ویژه‌ای می‌شود.

وی از صدور مجوز فعالیت سمن‌ها در استان در سریع‌ترین زمان خبر داد و افزود: مجوز فعالیت سمن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن در استان بوشهر صادر می‌شود و این در حالی است که در حال حاضر هیچ مجوز سمن در انتظار ثبت در استان بوشهر وجود ندارد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18816
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم