آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۲۷:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
سند چشم‌انداز برنامه جامع تولید و صادرات محصولات صنایع دستی استان بوشهر تدوین شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به حمایت از تولید و صادرات محصولات صنایع دستی گفت: در این راستا سند چشم‌انداز برنامه جامع تولید و صادرات محصولات صنایع دستی استان بوشهر تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدحسین ارسطوزاده صبح امروز در نشست روند تولیدات محصولات صنایع دستی استان بوشهر با گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی، جایگاه استان بوشهر در تولید و صادرات این محصولات را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: تولید محصولات صنایع دستی استان بوشهر افزایش و در این راستا صادرات آن به کشورهای مختلف توسعه یافته است.

وی با بیان اینکه محصولات تولیدی صنایع دستی استان بوشهر دارای شهره جهانی است افزود:محصولات مختلف داری، حصیری، صنایع دستی دریایی و دیگر تولیدات از جایگاه مهمی در بین دیگر تولیدات دارد بگونه‌ای که این محصولات در بین مردم شناخته شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به تولید صنایع دستی استان بر اساس ظرفیت‌های مناطق تولید و عرضه می‌شود افزود: بیشتر محصولات صنایع دستی با هنرمندی زنان روستایی و بر اساس قابلیت روستا تولید می‌شود که حمایت از این بخش در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد.

ارسطوزاده با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اعتباری برای تقویت واحدهای تولیدی صنایع دستی در دستور کار قرار دارد خاطر نشان کرد: در این زمینه تقویت مشاغل خانگی مورد توجه ویژه قرار دارد  که تسهیلات اعتباری بانکی با بهره پایین در اختیار تولید کنندگان قرار می‌گیرد.

وی از فعالیت کارگاه‌های صنایع دستی در روستاهای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: امسال تمرکز ویژه‌ای برای تولید محصولات حصیری در استان شده چراکه این محصول دارای بازارهای فراوانی در داخل و خارج از کشور است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه اعتبارات لازم برای پرداخت تسهیلات تصویب شده است تاکید کرد: همکاری بانک‌ها در این عرصه امری مهم و ضروری است چراکه رونق تولید با همکاری بانک‌ها و تامین نقدینگی واحدهای تولیدی محقق می‌شود.

ارسطوزاده از راه‌اندازی نمایشگاه توانمندی صنایع دستی استان بوشهر در نقاط مختلف استان و مرکز کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: در راستای  معرفی بیشتر محصولات صنایع دستی و نشان دادن توانمندی تولیدکنندگان امسال نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع دستی در استان و دیگر نقاط کشور از جمله تهران افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18823
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم