آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۲۲:۱۲
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۲۳:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
اهداء عضو بیماران مرگ مغزی در استان بوشهر به 491 بیمار زندگی دوباره بخشید

مسئول واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهراز اهداء اعضای ۵۴ بیمار مرگ مغزی در استان بوشهر به دیگر بیماران خبر داد و گفت: اعضای اهدایی، به ۴۹۱ بیمار زندگی دوباره بخشیده است.

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دشتستان از اهداء  اعضای یک بیمار جوان مرگ مغزی در بیمارستان برازجان خبر داد و اظهار داشت: اعضای جوانی 31 ساله‌ای که به سبب تصادف با موتورسیکلت دچار مرگ مغزی شده بود، سحرگاه امروز در بیمارستان شهید گنجی برازجان اهدا شد.

وی، با اشاره به اینکه اعضای این جوان با رضایت و ایثار خانواده‌اش اهدا شد افزود: عمل جراحی برداشت  اعضای این مرگ مغزی در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان انجام شد که در این زمینه دو کلیه، کبد و دریچه‌های قلب وی برای پیوند به بیماران دیگر به بیمارستان بوعلی سینای شیراز انتقال یافت.

مسئول واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با قدردانی از خانواده‌ها که در این زمینه همکاری می‌کنند بیان کرد:  امسال برای پنجمین بار عملیات برداشت اعضا از بیماران مرگ مغزی در استان بوشهر انجام می‌شود.

باقری از 10 بیمار مرگ مغزی در استان در سال جاری خبر داد و با بیان اینکه از این تعداد شش خانواده به اهدای عضو آنان رضایت دادند افزود:  امسال تاکنون پنج مورد از بیماران مرگ مغزی اعضای آنان اهداء شده است.

وی با بیان اینکه از سال 83 تا کنون 54 مورد اهدا عضو  بیماران مرگ مغزی در استان بوشهر به ثبت رسیده است تصریح کرد: اعضای اهدایی این بیماران، به 491 بیمار زندگی دوباره بخشیده است. 

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ترویج فرهنگ اهدا عضو را نیازمند همکاری همه سازمان‌ها و نهادها دانست و تاکید کرد: در همین زمینه انجمن اهدای عضو بوشهر با هدف مددکاری خانواده‌های اهدا کننده وکمک به فرهنگ سازی اهدای عضو تاسیس شده  است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18883
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم