آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۰۰:۳۰:۰۶
امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019/10/23 - ۰۱:۳۹:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
قیمت گوشت مرغ در استان بوشهر افزایش نمی‌یابد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه تامین مایحتاج عمومی با نرخ ستاد تنظیم بازار مورد توجه ویژه قرار دارد گفت: در این راستا امسال با تامین و توزیع گوشت مرغ بر اساس نیازهای جامعه قیمت این ماده پروتئینی در استان بوشهر افزایش نمی‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، تامین و توزیع مواد غذایی یکی از برنامه‌های ستاد تنظیم بازار است که در این راستا اقدامات مهم و موثری در راستای تهیه و توزیع مواد غذایی پرمصرف انجام می‌شود.

 سازمان‌ها، ادارات ونهادهای گوناگون در عرصه تهیه و توزیع مواد غذایی مورد نیاز جامعه نقش مهمی دارند که در این زمینه کنترل قیمت محصولات و اجناس در بازار یکی از رسالت‌ها و ماموریت‌های ستاد تنظیم بازار است.

و اما یکی از ماده پرمصرف پروتئینی خانوارها گوشت مرغ است که در این عرصه جهاد کشاورزی برنامه‌ها و طرح‌های مهمی عملیاتی می‌کند.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهراز تامین نیازهای پروتئینی بازار به صورت مستمر خبر داد و اظهار داشت:دستگاه‌های متولی تنظیم بازار به صورت شبانه روزی تلاش می‌کنند تا بتوانند نیاز شهروندان را فراهم کنند.

احمد جهانگیرلو تمام دغدغه مسئولان تنظیم بازار استان را تامین مایحتاج ضروری مردم دانست و تاکید کرد: در راستای تحقق این مهم از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

تمام مرغداری‌های استان بوشهر در عرصه تولید گوشت مرغ فعال هستند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز با بیان اینکه برای تامین گوشت مرغ از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌شود اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال نرخ گوشت مرغ در استان بوشهر حتی از قیمت مصوب هم پایین‌تر رفت و از 11 هزار 500 تومان به 10 هزار و 900 تومان رسید.

محمد تقی منوچهری از آغاز جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها خبر داد و خاطر نشان کرد: در سه ماه نخست امسال 428 میلیون قطعه جوجه در 160 واحد مرغداری پرورش داده شد.

وی بیان کرد: در سه ماه نخست امسال افزون بر 8 هزار و 250 تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید و به بازار مصرف عرضه شد که این مهم توانست قیمت گوشت این محصول را از قیمت مصوب پایین‌تر برساند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از عملیات جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها در خرداد ماه خبر داد و خاطر نشان کرد: در ماه گذشته 1.5 میلیون قطعه جوجه در مرغداری‌ها پرورش داده شد که با پایان فصل پرورش، گوشت تولیدی به بازار مصرف عرضه می‌شود.

منوچهری با بیان اینکه هیچ نگرانی در تامین گوشت مرغ در استان بوشهر وجود ندارد تاکید کرد:در این راستا امسال با تامین و توزیع گوشت مرغ بر اساس نیازهای جامعه قیمت این ماده پروتئینی در استان بوشهر افزایش نمی‌یابد.

وی تامین نهاده‌های دامی از جمله سویا را مورد اشاره قرار دادو تصریح کرد: برای تامین نهاده‌های دامی  اقدامات مهمی انجام شده که در این زمینه 10 هزار 500 تن سویا از سوی بخش خصوصی و به میزان قابل توجهی هم از سوی شرکت پشتیبانی امور دام استان تامین و بین مرغداری‌ها توزیع شده است.

یکی از مشکلات مهم مردم بوشهر در حوزه تامین مواد مصرف غذایی مورد نیاز مردم تامین میوه‌های فصل با قیمت بالا نسبت به دیگر نقاط است که ضرورت کنترل قیمت کالاها و اجناس بازار دو چندان می‌کند.

تلاطم بازار مسکن به ویژه اجاره مسکن یکی دیگر از معضلات مهم در شهر بوشهر است که در این راستا نظارت بیشتری می‌طلبد چراکه به قول استاندار بوشهر قیمت اجاره مسکن در شهر بوشهر با برخی از نقاط شهر تهران برابری می‌کند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19058
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم