آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۰۰:۳۰:۰۶
امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019/10/23 - ۰۱:۵۴:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
152 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در بوشهر پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه به اشتغال روستایی را در اولویت برنامه‌ها دانست و گفت: سال قبل ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی‌کم‌بهره در استان بوشهر تخصیص یافت که ۷۰ درصد آن به میزان ۱۵۲ میلیارد تومان آن پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مشکلات و راهکارهای طرح‌های اشتغال‌زایی در نشست مسئولان در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز بررسی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در این نشست که با حضور معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر برگزار شد با تاکید بر تقویت طرح‌های کارآفرینی اظهار داشت: طرح‌های کارآفرینی یکی از سیاست‌های مهم دولت  در راستای اشتغال‌زایی است که برای تحقق این مهم تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.

حمیدرضا پناه با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی با بهره 4 تا 6 درصد بر اساس ظرفیت‌های مناطق روستایی خاطر نشان کرد: زمینه پرداخت وام‌های اشتغال روستایی و مشاغل خانگی با کمترین بهره بانکی فراهم شده است.

وی، توجه به اشتغال روستایی را در اولویت برنامه‌ها دانست و گفت: سال قبل 216 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی‌کم‌بهره در استان بوشهر تخصیص یافت که 70 درصد آن به میزان 152 میلیارد تومان آن پرداخت شد.

حمیدرضا پناه افزود: سال گذشته در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی زمینه اشتغال 4 هزار و 400 نفر دراستان فراهم شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر پرداخت  200 میلیارد ریال تسهیلات به بخش مشاغل خانگی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات زمینه اشتغال 2هزار و 300 نفر در روستاهای استان بوشهر فراهم شد.

وی، تسهیلات فراگیر را یکی دیگر از برنامه‌ها دانست و گفت: سال قبل در این حوزه 340 میلیارد ریال به طرح‌های دانش بنیان مناطق شهری استان پرداخت و827  فرصت شغلی ایجاد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهراز فعالیت سه هزار واحد تعاونی در استان خبر داد و تصریح کرد:  استان بوشهر در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و مشاغل خانگی رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر هم با اشاره به امنیت پایدار در استان و نبود بحران کارگری بیان کرد: کاهش تنش و بحران‌های کارگری در استان بیانگر  برنامه‌ریزی مطلوب و مناسب مسئولان، تلاش کارگران، همکاری کارفرمایان و مجریان قانون کار است.

مجید خورشیدی آسیب‌های اجتماعی در برخی از محیط‌های کارگری را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد:وجود برخی آسیب‌های اجتماعی در محیط‌های کارگری  نشان از عدم برنامه‌ریزی مطلوب مسئولان به‌ویژه مدیران منطقه پارس جنوبی است.

وی با تاکید بر برطرف شدن آسیب‌های اجتماعی در منطقه پارس جنوبی تصریح کرد:زیبنده قشر کارگری نیست در کنار شرایط آب و هوایی از وجود برخی آسیب‌های اجتماعی نیز رنج ببرند.

وی با تاکید بر توسعه طرح‌های تعاونی بر اساس ظرفیت‌های موجود افزود:  استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی است که می‌توان از آنها در قالب تشکل‌های تعاونی بهره برد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر نیز با تاکید بر توجه به حقوق شهروندی گفت: به‌زودی بازرسی‌های شاخص حقوق شهروندی در استان بوشهر مورد توجه قرار می‌گیرد.

عباس برزگرزاده با بیان اینکه هدف از بازرسی‌ها در محیط‌های کارگری مچ گیری نیست تاکید کرد: در این بازرسی‌ها تلاش می‌شود بتوان شاخص‌های مورد نظر در حقوق شهروندی در دستگاه‌های اجرایی عملیاتی و مورد توجه قرار گیرند.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 19059
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم