آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۰۰:۳۰:۰۶
امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019/10/23 - ۰۲:۱۲:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
فرهنگ مقاومت رئیسعلی دلواری و علامه بلادی در اصحاب رسانه استان بوشهر نهادینه شود

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه سردار رئیسعلی دلواری و علامه بلادی نماد مبارزه با استعمار پیر انگلیس است گفت: باید فرهنگ و سنت مبارزان علیه استعمار در اصحابه رسانه استان بوشهر نهادینه و متبلور شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در نشست با مدیران و فرهیختگان عرصه رسانه با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه استان بوشهر به نقش مهم خبرنگاران پرداخت و با اشاره به اینکه بشر تاکنون عصرهای حجر، آهن، فضا، تکنولوژی، نوپیدا را پشت سر گذاشته است اظهار داشت: در جهان معاصر امروز عصر رسانه تاثیرگذاری فراوانی در جامعه و پیشرفت جوامع دارد که این خود نقش مهم و تاثیر رسانه در این عصر نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، رسانه را پدیده‌ای فی‌مابین تولید کننده و جامعه هدف دانست و تصریح کرد: ذات مهم رسانه و  عنصر اصلی آن اثبات برای جامعه هدف است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه انسان زایده اندیشه و فکر است افزود: در عصرهای مختلف استعمار با  تهاجم سخت و نظامی جامعه را مدیریت ادراکی می‌کرد که در این راستا در تهاجم استعمار به استان بوشهر، مبارزان بوشهری چهار بار در مقابل  استعمارگران ایستادند و آنان را شکست دادند.

وی، نقش شهید رئیسعلی دلواری، علامه بلادی و مجتهد برازجانی در مبارزه با استعمار را مورد اشاره قرار داد و افزود: این مبارزان با مجاهدت خود  چنان نگرشی ایجاد کردند که پس از شکست انگلیس از رئیسعلی دلواری در بوشهر، این کشور استعمارگر دیگر به هیچ کشوری حمله نظامی نکرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استعمار نو  در اجرای طرح‌ها و اهداف خود با ایجاد استعمار نیابتی برنامه‌های خود را دنبال کرد گفت: ایران در جغرافیای سیاسی جهان نقش فوق‌العاده‌ای دارد و وقوع انقلاب اسلامی سبب شکست استعمار نیابتی در ایران شد و در جهان به عنوان یک الگو در این عرصه مورد توجه قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از طراحی استعمارفرانو برای تحقق اهداف استعمارگران خبر داد و خاطر نشان کرد: در استعمار فرا نو نقش اصحاب رسانه بسیار فوق العاده و مهم است و کشورهای استعماری در این عرصه سرمایه‌گذاری ویژه‌ای در حوزه رسانه می‌کنند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به وجود شش ابر رسانه در جهان تحت مدیریت رژیم صهیونیست بین‌الملل و جهان استکبار تصریح کرد: شش ابر رسانه‌ای تمام اهداف، برنامه‌ها و اهداف جهان استکبار و رژیم صهیونیستی را از طریق تولید فیلم، شبکه‌های مختلف خبری و دیگر عرصه‌ها دنبال می‌کنند.

وی، با اشاره به اینکه سرور رسانه‌های بزرگ جهانی در آمریکا است افزود: سرور 6 ابررسانه و 13 رسانه بزرگ در جهان که همه آنها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به صهیونیسم بین‌الملل وجهان استکبار متصل هستند در آمریکا قرار دارد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه تمام سیستم‌های این رسانه‌ها توسط لابی صهیونیست‌ها مدیریت می‌شود گفت: آنان به این نتیجه رسیده‌اند که دیگر نمی‌توان با جنگ نظامی وارد عرصه شد بلکه بهترین راهکار استفاده از رسانه است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، مدیریت نظام نوین جهانی را در اختیار اصحابه رسانه دانست و تاکید کرد: عنصر  و ابزار تهاجم و مدیریت نظم نوین جهانی شامل تولید در عرصه نرم افزار و سخت افزار در اختیار رسانه است بگونه‌ای که روزانه 100 هزار دقیقه برنامه فارسی زبان علیه ایران اسلامی تولید و پخش می‌کنند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استعمار و استکبار به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کند که بشر بر بال رسانه تا آشیانه استعمار سوار شود گفت: رسانه یک عنصر مقدس است ولی جهان استکبار با استفاده از این عنصر مهم اهداف و برنامه‌های شوم خود را اجرایی و محقق می‌کند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه هیچ کشوری به اندازه ایران اسلامی در جهان مستقل نیست تصریح کرد: اکثر کشورها در اروپا، آسیا  تمام برنامه‌ها و اهداف خود را با قدرت‌های بزرگ جهان برای اجراء هماهنگ می‌کنند که نشان می‌دهد این کشورها هیچ استقلالی ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه جهان استکبار، انقلاب اسلامی ایران را بر نمی‌تابد و مورد پذیرششان نیست خاطر نشان کرد: چون ایران، اندیشه استعماری و استکباری و منابع آمریکا و جهان استعمار در جهان را به خطر انداخته ایران را در ابعاد گوناگون مورد تهاجم قرار دادهداست.

وی، مهم راهکار ایستادگی در برابراستعمار و استکبار را خط مقاومت دانست و تاکید کرد: فعال بودن جبهه مقاومت در برابر استعمار و استکبار سبب ماندگار جامعه و شخصیت‌ها می‌شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه شکست هیمنه آمریکا در جهان توسط ایران به گوش می‌رسد تصریح کرد: با حرکت‌های انقلابی و تقویت خط مقاومت جبهه اصحاب رسانه باید در این عرصه انقلابی عمل کند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، رسالت مهم اصحاب رسانه را در عرصه مقابله با استکبار و استعمار را مورد اشاره قرار داد و گفت:باید اصحاب رسانه انقلابی نقش خود را در عرصه تهاجم استکبار به خوبی نشان دهند تا خیانت به اصحاب قلم و رسالت آنان نشود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، نقش مهم و موثر بوشهر در عرصه مبارزه با استعمار و استکبار را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: استعمار چهار بار به بوشهر حمله کرد و شکست خود و در این راستا سردار رئیسعلی دلواری و علامه بلادی نماد مبارزه با استعمار پیر انگلیس است.

وی با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ رئیسعلی دلواری در عرصه اصحاب رسانه گفت: باید فرهنگ و سنت رئیسعلی دلواری، علامه بلادی و دیگر سرداران این عرصه  در مبارزه با استعمار در اصحابه رسانه استان بوشهر نهادینه و متبلور شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19063
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم