آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۰۰:۳۰:۰۶
امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019/10/23 - ۰۰:۵۶:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
فرار مالیاتی 157 میلیارد ریالی در بوشهر کشف شد

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر گفت: کارگاهان پلیس آگاهی نیروی انتظامی استان بوشهر موفق شدند یک فقره فرار مالیاتی ۱۵۷ میلیارد ریالی را کشف و یک نفر متهم را دستگیر کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  سرهنگ جوشن سهرابی  ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه یکی از اولویت‌های پلیس استان مقابله جدی و هدفمند با جرایم اقتصادی است اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال 28 فقره زمین خواری  در استان کشف و زمین‌خوران دستگیر شده‌اند.

وی افزود: در این عرصه 828 هزار مترمربع زمین از زمین‌خوران به ارزش 309 میلیارد ریال کشف شده است.

 سرهنگ سهرابی از کشف جرایم اقتصادی خبر داد و بیان کرد: کارگاهان پلیس آگاهی بوشهر با انجام تحقیقات لازم فردی را که با خریداری و استفاده سوء از کارت بازرگانی اشخاص دیگر در زمینه واردات کالا فعالیت داشت شناسایی کردند.

وی گفت: با هماهنگی مراجع قضایی این شخص برای انجام بررسی ها و تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر با اشاره به اینکه این فرد در بازجویی‌های فنی و در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به فرار مالیاتی 157 میلیارد ریالی اعتراف کرده است افزود: متهم پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات برای رسیدگی به تخلفش تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ سهرابی با تاکید بر جلوگیری از واگذاری کارت بازرگانی به افراد دیگر بیان کرد: در صورتی که قصد فعالیت در امور تجاری را ندارند از گرفتن کارت بازرگانی به نام خود و سپس فروش آن به دیگران خودداری کنند، در غیر این صورت احتمال سوء استفاده و وقوع جرایم اقتصادی از کارت بازرگانی آنان در حجم گسترده و ایجاد مشکلات امنیتی برای فروشندگان و صاحبان اصلی کارت بازرگانی وجود دارد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19064
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم