آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۲:۰۷:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۲:۴۶:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
برنامه‌های دهه کرامت در113 کانون فرهنگی مساجد استان بوشهر اجراء می‌شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهراز اجرای ۴۱ عنوان برنامه در ۱۱۳ کانون فرهنگی مساجد استان بوشهر در دهه کرامت خبر داد و گفت:این برنامه شاخص با حضور مدیران استان و ۳ تیم ۱۰ نفره خادمان حرم امام رضا(ع) اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علیرضا پولاد ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی دهه کرامت در استان بوشهر ضمن تبریک این دهه با اشاره به ثبت 410 کانون رسمی فرهنگی هنری مساجد با 32 هزار عضو از ابتدای امسال تاکنون در سامانه ثبت کانون‌های بچه‌های مسجد استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر از ابتدای امسال به عنوان مدیریت ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور شناخته‌ می‌شود.

وی از اجرای 41 عنوان برنامه در 113 کانون فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر در دهه کرامت خبر داد و گفت: این برنامه شاخص با حضور مدیران استان و 3 تیم 10 نفره خادمان حرم امام رضا(ع)  اجرا می‌شود.

پولاد از برافراشته شدن پرچم  فاطمه معصومه(س) بر مزار شهید مبارزه با آمریکا در خلیج فارس خبر داد و خاطر نشان کرد: در دهه کرامت پرچم حضرت فاطمه معصومه(س) بر فراز مزار شهید نادر مهدوی به عنوان نماد مقاومت و استکبار ستیزی در خلیج فارس برافراشته  و این برنامه شاخص با حضور مدیران استان و خادمان حرم حضرت معصومه(س) اجرا می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر از اجرای برنامه‌های دهه کرامت با محوریت آسیب‌های اجتماعی،کمک به سیل‌زدگان و توسعه رونق تولید استان خبر داد و تصریح کرد: برنامه "دستان توانگر ایرانی" در زمینه تشویق تولیدات بومی و برنامه"بام بهشت" در مراکز شهرها، ایستگاه عکس و سلفی با پویش مردمی با نگاه به حضور خادمان حرم جضرت معصومه(س) و علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) در استان انجام می‌شود.

پولاد از اجرای برنامه‌های دهه کرامت با حضور فعال کانون‌های عمومی،کانون‌های تخصصی و کانون‌های خادم‌یاری خبر داد و خاطر نشان کرد: 3 تیم از خادمان رضوی با نام‌های شمس‌الشموس،انیس‌انفوس و معین‌الضعفا در شهرهای عسلویه، شیرینو، عالی‌شهر، چغادک، دلوار، جم، بندر ریگ، دشتی، دلوار،کنگان و همه شهرستان‌های استان برنامه اجرا می‌کنند و خاتمه بخش این برنامه‌ها دوشنبه 24 تیرماه در بوشهر با جشن زیر سایه خورشید تعیین شده است.

دبیر اجرایی دهه کرامت استان بوشهر با اشاره به ضرورت ثبت برنامه‌های پیش‌بینی شده و در سامانه دهه کرامت کشور افزود: فعالیت‌های دستگاه‌ها در نحوه برگزاری دهه کرامت باید در سامانه دهه کرامت به آدرس WWW.AMFM.IR بارگذاری شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی اوقات فراغت با اهداف بهینه‌سازی فصل تابستان برای ایجاد توانمندی‌های لازم در اعضای کانون‌های مساجد گفت: تولید آثار فرهنگی و هنری مسجدی، ایجاد جریان فرهنگی هدفمند در مناسبت‌های مذهبی، جذب مشارکت نوجوانان و جوانان در برنامه‌های راهبردی مسجد و تولید آثار فرهنگی و هنری در راستای تقویت هنر انقلابی و انتشار در فضای مجازی شش محور هدف ستاد اوقات فراغت امسال است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با اشاره به موضوعات دهه کرامت، بیانیه گام دوم انقلاب و میلاد امام هادی (ع) و شعار سال بعنوان برنامه‌های شاخص ستاد اوقات فراغت تاکید کرد: امسال در ستاد اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برنامه‌ها هدفمند و با الویت قرآن و عترت ، کتابخوانی، هنر متعالی و شبکه سازی در فضای مجازی در سراسر استان اجرا می‌شود.

پولاد از اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده در ستاد اوقات فراغت استان در سراسر استان ابتدای تیرماه تا 15 شهریور ماه خبر داد و گفت: برنامه‌ها با رویکرد آموزشی و هدف توانمندسازی اجتماعی و مهارت‌آموزی اجرا  می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 19066
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم