آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۲:۰۷:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۲:۵۳:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
کودک آزاری

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر در تشریح آخرین وضعیت پرونده کودک‌آزاری در بوشهر، گفت: دو نفر متهم پرونده در بازداشت بوده و پرونده نیز در مرحله دادسرا قرار دارد اما هنوز جلب دادرسی و کیفرخواست صادر نشده است.

علی حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه عوامل واقعه کودک‌آزاری دستگیر شده‌اند، ادامه داد: ادله علیه دو نفر وجود دارد که با قرار تأمین در بازداشت به سر می‌برند. متهم اول متصدی و مسئول کارواش و دیگری از کارکنان این واحد صنفی است که حسب مدارک و دلایل موجود در موضوع کودک آزاری نقش داشته و در حال حاضر اتهامات اصلی متوجه این دو نفر است.

وی تاکید کرد: افراد غیر مطلع و کسانی که هیچ گونه اطلاعی از جزئیات پرونده ندارند مطالبی را عنوان می‌کنند که قابل استناد نیست، لذا اظهارات این افراد و مطالب منتشر شده نمی‌تواند محل رجوع و مورد وثوق باشد.

دادستان بوشهر با اشاره به اینکه افراد و رسانه‌ها به نشر اکاذیب اقدام نکنند، اظهار کرد: هر گونه مطلب غیرواقعی که موجب تشویش اذهان عمومی شود قابل تعقیب است، بنابراین افرادی پیرامون این موضوع مطالب غیرواقعی منتشر کنند قابل پیگیری هستند.

حسن‌پور افزود: پرونده حسب گزارش بازرسی و پیگیری مدعی العموم در حال پیگیری و در جریان تحقیقات تکمیلی است.

وی در خصوص وضعیت والدین و یا بستگان این کودک خاطرنشان کرد: جستجو برای یافتن پدر و مادر کودک آسیب دیده مربوط به سازمان بهزیستی است، و در ارتباط با پرونده نیز کسی به عنوان پدر و مادر کودک و یا شاکی خصوصی مراجعه نکرده است.

حسن‌پور تصریح کرد: بررسی و تحقیقات پرونده کودک آزاری در مرحله خوبی قرار دارد، اقدامات خوبی توسط ضابطین انجام شده و مدارک و دلایل خوبی نیز در ارتباط با این پرونده جمع آوری گردیده است.

به گزارش خبرگزاری محار، بر اساس گزارش اعلام شده به مرکز اورژانس اجتماعی ۱۲۳ مبنی بر یک مورد کودک آزاری در یک کارواش در شهر بوشهر، نیروهای اورژانس اجتماعی بهزیستی با دریافت مجوز قضائی و با همراهی نیروی انتظامی به آنجا مراجعه کردند.

گفتنی است این پسربچه ۸ ساله اکنون تحت حمایت بهزیستی قرار دارد و کارواش یاد شده نیز حسب دستور قضائی پلمب شده است.


انتهای پیام

کد خبر 19071
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برچسب ها