آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ ۲۱:۵۱:۴۴
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۱:۵۶:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
قطب ویژه امدادرسانی جمعیت هلال احمر در استان بوشهر ایجاد شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به تعیین ۹ قطب امدادرسانی جمعیت هلال احمر در استان‌ها گفت: استان بوشهر با توجه به ویژگی‌های مهم و حساس، باید قطب ویژه امداد رسانی در آن برای تسریع در رسیدگی به حوادث ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مهرداد ستوده ظهر امروز در نشست با دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی با بیان اینکه امدادگران در سیل امسال در استان‌ها خوب عمل کردند اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در رسیدگی به آسیب دیدگان سیل در استان‌های لرستان و خوزستان عملکرد موفقی داشت که قابل قدردانی است.

وی، ظرفیت گردشگری در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در عرصه گردشگری نوروزی، جمعیت هلال احمر استان بوشهر در  نوروز امسال در این حوزه با توجه به بروز بحران در برخی از استان‌ها خدمات قابل توجهی به گردشگران این استان ارائه کرد که حتی در این عرصه هیچ حادثه‌ای ثبت نشد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر توجه ویژه به خدمات رسانی شایسته به مردم با فرهنگ استان بوشهر افزود: مردم استان بوشهر به لحاظ فرهنگی غنی و میهمان‌نوازی  از جایگاه مهم و منحصر‌به فردی برخوردار هستند که خدمت گذاری صادقانه به این مردم با فرهنگ امری مهم و ضروری است.

ستوده، ظرفیت این استان در ابعاد گوناگون اقتصادی و صنعتی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: استان بوشهر به واسطه داشتن منابع مهم انرژی و نیروگاه اتمی، صنایع عظیم نفت، گاز، پتروشیمی و پایانه‌های صادراتی نفتی از جمله استان‌های مهم و خاص کشور به شمار می‌رود.

وی خدمات جمعیت هلال احمر در استان بوشهر را مورد ستایش قرار داد و تاکید کرد: استان بوشهر با توجه به ظرفیت‌ها و ویژگی‌های مهم و حساس، باید قطب ویژه امداد رسانی در آن برای تسریع در رسیدگی به حوادث ایجاد شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر افزود: خدمات جمعت هلال احمر در استان‌ها در 9 منطقه تعیین شده که باید قطب دهم این نهاد امدادی برای استان بوشهر در نظر گرفته شود.

مدیرعامل جدید جمعیت هلال احمر استان بوشهر هم از استقرار پایگاه‌های مختلف امدادی بر اساس ظرفیت‌های مناطق خبر داد و خاطر نشان کرد: در استان بوشهر پایگاه‌های امداد دریایی، جاده‌ای، کوهستانی و هوایی استقرار یافته است که خدمات لازم عرضه می‌شود.

غلامرضا حاجیانی بر ضرورت تقویت سرمایه‌های اجتماعی در جامعه تاکید کرد و افزود: استان بوشهر یکی از استان‌های پرحادثه است که در این راستا امدادگران در شبانه‌روز برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و کمک خواهان آماده هستند.

در این آئین غلامرضا حاجیانی به عنوان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر معرفی و از حسین درویشی قدردانی شد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19076
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم