آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۰۸:۵۶:۲۸
امروز : دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/27 - ۱۷:۲۱:۴۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
819 زائر خانه خدا از طریق 4 پرواز از فرودگاه بوشهر به سفر معنوی حج اعزام می‌شوند

استاندار بوشهر با اشاره به اعزام زائران خانه خدا از فرودگاه بوشهر گفت:۸۱۹ زائر خانه خدا از طریق ۴ پرواز ۳۱ تیرماه از فرودگاه بوشهر به سفر معنوی حج اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست با دست اندرکاران حج 1398 استان بوشهر و مدیران کاروان‌های زیارتی استان  از اعزام زائر خانه خدا از فرودگاه بوشهر خبر داد و اظهار داشت: برای اعزام 819 زائر از بوشهرتمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی با تاکید بر رعایت نظم و انضباط و فراهم آوردن رضایت مندی زائران خانه خدا افزود: در راستای تقویت اتحاد و انسجام جهان اسلام نباید از هیچ کوششی فروگذاری شود که کنگره عظیم حج نماد اتحاد مسلمانان جهان است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه  تفرقه و اختلاف میان مسلمانان را از اهداف دشمنان نظام اسلامی دانست و تصریح کرد:  دشمنان تاکنون از تخریب تشیع و ترویج ایران هراسی دریغ نکرده‌اند و از تمام امکانات برای آسیب رساندن به وجهه نظام اسلامی استفاده می‌کنند.

گراوند حجاج، مسئولان و دست اندرکاران حج را سفیران جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: این عزیزان باید اخلاق اسلامی را به منصه ظهور برسانند و در مسیر وحدت اسلامی حرکت کنند.

وی بر بهبود خدمات رسانی به حجاج تاکید کرد و اظهار داشت: باید به آرامش و آسایش حجاج و خانواده‌هایشان کمک کنیم تا خاطره خوبی از این سفر معنوی داشته باشند.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر نیز با اشاره به اعزام حجاج از فرودگاه بوشهر بیان کرد: امسال 819 زائر خانه خدا از طریق 4 پرواز در روز 31 تیرماه از فرودگاه بوشهر به سفر معنوی حج اعزام می‌شوند.

رسول رنجبر با اشاره به اینکه از زائران خانه خدا از استان بوشهر 449 نفر مرد و 370 نفر خانم هستند خاطر نشان کرد: علاوه بر زائران استان بوشهر یک کاروان نیز شامل 88 نفر از اهل سنت استان هرمزگان از طریق فرودگاه بوشهر اعزام عربستان می‌شوند.

وی، یکم شهریور ماه را تاریخ برگشت حجاج استان بوشهر از سفر معنوی حج  دانست و تصریح کرد: امسال یک هتل با کیفیت و مطلوب با ظرفیت 1500 نفر در شهر مکه در اختیار  حجاج بوشهری است که 11 نفر از این استان برای خدمتگزاری به حجاج در این هتل به مکه اعزام می‌شوند.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر با اشاره به اینکه 23 دفتر زیارتی در استان بوشهر فعال است گفت: کمترین هزینه برای حجاج استان بوشهر 22  میلیون و 800 هزار تومان و بیشترین هزینه نیز 25 میلیون و 800 هزار تومان است که این هزینه‌ها بر اساس دلار با نرخ 7 هزار تومان محاسبه شده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19077
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم