آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ ۲۱:۵۱:۴۴
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۱:۴۳:۲۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
شمار داوطلبان آزمون سراسری در استان بوشهر بیش از 18 درصد افزایش یافت

نماینده سازمان سنجش آموزش در بوشهر با اشاره به اینکه شمار داوطلبان آزمون سراسری بیش از ۱۸ درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است، گفت:کنکور سراسری در استان بوشهر با شرکت بیش از ۱۸ هزار داوطلب در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود.

علی پاکیزه صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به اینکه امسال تعداد شرکت کنندگان در آزمون و کنکور سراسری بیشتر از سال قبل است اظهار داشت: امسال بیش از 18 هزار نفر برای شرکت در کنکور سراسری ثبت نام کرده‌اند که نسبت به 15 هزار نفر سال قبل شمار داوطلبان آزمون سراسری بیش از 18 درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است.

نماینده سازمان سنجش آموزش در بوشهر با بیان اینکه امروز کنکور سراسری در رشته‌های علوم انسانی و ریاضی فیزیک آغاز شد افزود: کنکور سراسری در استان بوشهر با شرکت بیش از شش‌هزار داوطلب در رشته‌های ریاضی و فنی و علوم انسانی آغاز شده است که در گروه ریاضی و فنی یک‌هزار و 714 مرد و 622 زن و در گروه علوم انسانی دو هزار و 618 زن و یک‌هزار و 108 مرد از استان بوشهر شرکت دارند.

وی با بیان اینکه بیش از 65 درصد شرکت کنندگان در کنکور سراسری در استان بوشهر خانم هستند خاطر نشان کرد: از مجموع 18 هزار و 42 داوطلب بوشهری در آزمون سراسری 11 هزار و 399 نفر زن و شش‌هزار و 643 نفر مرد هستند.

نماینده سازمان سنجش آموزش در بوشهراز برگزاری کنکور در رشته گروه هنر عصر امروز دانست و تصریح کرد:یک‌هزار و 154 زن و 362 مرد داوطلبان گروه هنرعصر امروز در این رقابت علمی شرکت می‌‌کنند.

پاکیزه با اشاره به برگزاری کنکور سراسری در رشته علوم تجربی گفت: بیش از 8 هزار داوطلب کنکور سراسری در استان بوشهر در رشته علوم تجربی ثبت نام کرده‌اند که عصر فردا داوطلبان گروه علوم تجربی در این رقابت شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه 45 درصد داوطلبان آزمون سراسری استان بوشهر در رشته علوم تجربی ثبت نام کرده‌اند افزود: پنج هزار و 455 زن و 2 هزار و 630  مرد در رشته علوم تجربی شرکت می‌کنند.

نماینده سازمان سنجش آموزش در بوشهر از ثبت نام 2300 داوطلب در رشته زبان‌های خارجی خبر داد و بیان کرد: آخرین گروهی که در آزمون سراسری شرکت می‌کنند زبان‌های خارجی است که آزمون این گروه عصر جمعه با شرکت یک‌هزار و 550 زن و 829 مرد برگزار می‌شود.

پاکیزه با اشاره به اینکه آزمون سراسری در همه شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر برگزار می‌شود تاکید کرد: داوطلبان لازم است یک ساعت پیش از آزمون در محل برگزاری حضور داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری 34 درصد آزمون کنکور سراسری در دانشگاه خلیج فارس بوشهر افزود: آزمون شش‌هزار و 112 نفر حدود 34 درصد ثبت نام کنندگان برای شرکت در کنکور سراسری استان بوشهر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 19084
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم