آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ ۲۱:۵۱:۴۴
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۱:۳۶:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
دانش‌آموزان بوشهری در مسابقات جهانی « یوسی مس» 5 رتبه جهانی کسب کردند

نماینده حقوقی یو.سی.مس ایران در استان بوشهر با اشاره به برگزاری هفتمین دوره مسابقات یو.سی. مس چرتکه‌ای گفت: سال قبل دانش‌آموزان بوشهری در مسابقات جهانی « یوسی مس» یا چرتکه‌ای ۵ رتبه جهانی کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علی اسکندری صبح امروز  در آیین برگزاری هفتمین دوره  مسابقه محاسبات ذهنی چرتکه‌ای یو.سی.مس همزمان با سراسر کشور در استان بوشهر، جایگاه استان بوشهر در جهان را بسیار ممتاز دانست و  اظهار داشت: در سال 2017 کودکان بوشهری در  مسابقات بین‌المللی یو.سی.مس در مالزی دو رتبه برتر جهانی را کسب کردند و در سال  گذشته نیز 5 رتبه برتر این مسابقات ازآن کودکان استان بوشهر شد.

علی اسکندری با بیان اینکه این مسابقات به مفهوم جهانی سیستم محاسبات ذهنی یا یو.سی.مس شهرت دارد افزود:این مسابقه در زمینه جمع، تفریق، ضرب، تقسیم، اعشار، جذر و توان در بین دانش آموزان شش تا 13 سال برگزار می‌شود.

وی گفت: در این مسابقات دانش آموزان به 200 سوال در مدت 8 دقیقه به صورت شنیداری، دیداری و فلش کارت پاسخ می‌دهند.

مدیر اجرایی و نماینده حقوقی یو.سی.مس ایران در استان بوشهر سن شش تا 13 سالگی را سن طلایی برای آموزش و یادگیری دانست و تاکید کرد: روش یو.سی.مس سبب افزایش تمرکز حافظه، افزایش سرعت محاسبات و افزایش قدرت ذهنی کودکان می‌شود.

اسکندری، به ویژگی اینگونه محاسبه در ارتقاء ظرفیت ذهنی کودکان پرداخت و گفت: به‌کارگیری چرتکه سبب هماهنگی بین دونیمکره راست و چپ به طور همزمان شده، با ایجاد یک چارچوب زیربنایی سبب افزایش ظرفیت ذهنی و مهارت‌هایی مانند مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مسئله، تقویت حافظه دیداری و شنیداری، می‌شود.

وی با اشاره به شرکت 160 کودک دانش آموز شش تا 13 سال استان بوشهر در مسابقه یو.سی.مس تصریح کرد: در مرحله استانی 16 نفر پذیرفته می‌شوند و به مرحله کشوری راه می‌یابند.

نماینده حقوقی یو.سی.مس ایران در استان بوشهر  با بیان اینکه مرحله کشور این مسابقه شهریورماه در تهران برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: در این رقابت نفرات برتر به مسابقات جهانی راه می‌یابند.

اسکندری با اشاره به اینکه مسابقات جهانی محاسبات ذهنی با چرتکه آبان امسال در کشور کامبوج برگزار می‌شود، اظهار کرد: مسابقات محاسبات ذهنی با چرتکه یو.سی.مس برای نخستین بار توسط پرفسور وونگ در کشور مالزی مطرح و پس از مدت کوتاهی با استقبال بین المللی مواجه شد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19097
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم