آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۰۰:۳۰:۰۶
امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019/10/23 - ۰۰:۵۷:۱۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
سازمانی برای اجرای پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی صنعت در استان بوشهر ایجاد می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان بوشهرگفت: برای تحقق پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی صنعت نفت استان بوشهر سازمانی تشکیل می‌شود تا زمینه منابع مالی حل مشکلات فرهنگی و ورزشی مناطق مختلف استان بوشهر را تامین کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جم،آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه ائمه جمعه جم با بیان اینکه باید اشتغال پایدار جوانان فراهم شود اظهار داشت: اطلاع دارم شهرستان جم‌ دارای جوانان توانمند با ظرفیت‌های متناسب با اشتغال منطقه است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهربا تاکید بر اینکه شهرستان جم هم در کنار تامین آب نیازمند مدیریت منابع و توزیع آب نیز می‌باشد افزود: اقدامات خوبی برای تکمیل پروژه آب سیراف به جم انجام شده که امیدوارم تا نیمه  نخست امسال نواقص اجرای طرح رفع شود.

امام جمعه بوشهر خاطر نشان کرد:مبلمان شهری جم با گذشته متفاوت است اما در مدیریت زیبا سازی و مبلمان شهری با شرایط آرمانی فاصله زیاد است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه جم دارای ظرفیت‌های فوق العاده‌ای‌ است تاکید کرد: این ظرفیت‌ها نیاز به طراحی دانشی دارد تا جم مرکز توسعه فضای سبز با اکوسیستم دانشی در سطح استان بوشهر شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به زیست بوم خاطر نشان کرد: در حوزه  حفظ محیط زیست، باید سیستم زیست بوم جم به زیست بوم پاک و مناسب و جذاب تبدیل و در این راستا لازم است از ظرفیت متخصصان توانمند جم استفاده شود.

امام جمعه بوشهر خواستار تسریع در اجرای اتوبان جم به فیروزآباد شد و گفت: در مورد فرودگاه جم باید زمینه برگزاری یک نشست با حضور استاندار، فرماندار و مسئولان شرکت‌های نفتی فراهم شود و در این راستا با وزیر نفت هم رایزنی می‌شود تا فرودگاه جم بهسازی و احیاء شود.

وی افزود: اینکه گفته شود در فاصله اندک فرودگاه جم، فرودگاه دیگری وجود دارد نمی‌تواند سبب غیرفعال شدن آن شود چرا که مشابه فاصله این دو فرودگاه در جاهای دیگر کشور هم هست و هر دو شهر به فاصله کوتاه، فرودگاه مجزا دارند و خدمات ارائه می‌کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه جم دارای تیم فوتبال بسیار خوب در لیگ برتر و 14 هزار ورزشکار سازمان یافته  است خاطر نشان کرد: این مهم نشان از ظرفیت‌های بزرگ ورزشی شهرستان جم است که مسئولان تیم پارس جنوبی جم و دیگران در عرصه این تیم با بنده ارتباط دارند اما برای رفع اصولی مشکل تیم پارس جنوبی‌جم باید ساختار ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خاطر نشان کرد: همانطور که در سایر استان‌ها، مراکز صنعتی خصوصی و نیمه خصوصی به تیم‌ها کمک می‌کنند اینجا هم باید همکاری کنند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه طبیعی است که صنایع دولتی، حسب قانون نمی‌توانند تیم‌داری حرفه‌ای کنند اما از باب پیوست‌های فرهنگی و  اجتماعی می‌توانند کمک کنند تصریح کرد: قرار شده سازمانی در استان بوشهر تشکیل شود که پیگیر تحقق همین پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی صنعت نفت در استان بوشهر باشد تا متولیان فرهنگ و ورزش دیگر فقط دغدغه مدیریت حرفه‌ای داشته باشند چراکه منابع مالی آنها تامین می‌شود.

آیت الله صفایی بوشهری با قدردانی از خدمات امام جمعه جم گفت: امام جمعه جدید شهر جم، اقدامات ناتمام حجت الاسلام گنجی امام جمعه قبلی این شهرستان را ادامه دهد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19099
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم