آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۲:۰۷:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/20 - ۰۲:۳۸:۵۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
30 پروژه صنعتی تولیدی بالای 60 درصد پیشرفت استان بوشهر، امسال راه‌اندازی می‌شود

استاندار بوشهر با اشاره به وجود ۸۰ طرح تولیدی صنعتی دارای پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در استان بوشهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی ۳۸ طرح آن تا پایان امسال تکمیل و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند عصر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر با گرامیداشت دهه کرامت با تاکید بر تداوم همکاری بانک‌ها در حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان اظهار داشت: همکاری بانک‌ها برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تسهیل‌گری در شرایط اقتصادی که کشور در آن قرار دارد ادامه داشته باشد.

وی، نقش بانک‌ها در عرصه اقتصادی و تولیدی را گره‌گشایی دانست و تاکید کرد: رسالت بانک‌ها در شرایط کنونی گره‌گشایی از مشکلات  بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی است چراکه تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمن به بخش تولید و صنعت اثر می‌گذارد که حمایت از بخش تولید و صنعت می‌تواند نقش مهمی در حل مشکلات آنان داشته باشد.

استاندار بوشهر با تاکید بر کمک بانک‌ها به بنگاه‌های صنعتی و اقتصادی برای گذر از این شرایط گفت: در کمک به واحدهای اقتصادی و صنعتی که دارای مشکل هستند اگر تاخیر شود بدون شک مشکلات این واحدها افزایش می‌یابد که باید در کمک رسانی به زنجیره تولید تسریع شود.

گراوند با تاکید بر توجه ویژه به واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه تمام دارای پیشرفت بالای 60 درصد تصریح کرد:  80 طرح تولیدی صنعتی استان بوشهر دارای پیشرفت فیزیکی 60 درصد است که بر اساس برنامه‌ریزی قرار است 38 طرح آن تا پایان امسال تکمیل و راه‌اندازی شود.

وی، با اشاره به اینکه صنایع باید در پرداخت هزینه آب، برق و گاز مصرفی اقدام کنند افزود: صنایع استان بوشهر باید نسبت به پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز مصرفی اقدام کنند چراکه جمع شدن این هزینه‌ها سبب بروز مشکل برای واحدهای تولیدی می‌شود.

استاندار بوشهر تعیین تکلیف تسهیلات بانکی بند الف تبصره 18 قانون بودجه را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: در پرداخت این تسهیلات نباید وقفه ایجاد شود  و تعیین تکلبف نشدن نحوه پرداخت این تسهیلات بانک‌های عامل در پرداخت دچار مشکل می‌شوند.

گراوند با تاکید بر پرداخت تسهیلات بانکی به شرکت هندلینگ خدمات هوایی و فرودگاهی بوشهر گفت: برای تامین امکانات و تجهیزات لازم برای ارائه خدمات فرودگاهی پرداخت تسهیلات به شرکت هندلینگ خدمات هوایی و فرودگاهی بوشهر در اولویت قرار بگیرد.

وی، با قدردانی از سفر رئیس بانک صنعت و معدن به استان بوشهر و بررسی طرح‌های در حال اجراء خاطر نشان کرد: انتظار  است دیگر روسای بانک‌های کشور برای بررسی طرح‌ها از نزدیک به استان بوشهر سفر کنند تا زمینه گره گشایی و حل مشکلات طرح‌ها زودتر فراهم شود.

استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت استان در  حوزه کشاورزی، شیلاتی و گلخانه‌ای تصریح کرد: جهاد کشاورزی سال گذشته در عرصه گلخانه‌ای قدم‌های موثری برداشت و 103 هکتار طرح‌ گلخانه‌ای افتتاح کرد که انتظار می‌رود امسال اجرای این طرح‌ها توسعه یابد.

گراوند،  تسریع در اجرای طرح‌های آبزی‌پروری، کشاورزی، گیاهانه دارویی و شیلاتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: همکاری بیشتر بانک‌ها در اجرای این طرح‌ها سبب شتاب در رونق تولید و اشغال‌زایی می‌‌شود.

وی  با اشاره به طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان تحت پوشش تامین اجتماعی خاطر نشان کرد: طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان از 13 خرداد شروع شده و تا 13 شهریورماه  ادامه دارد که باید از این فرصت برای رفع مشکلات استفاده کرد.

انتهای پیام/ن

کد خبر 19113
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم